DreamHacka daj bogdanowi. AVEZ znów wyrusza na podbój Europy

22.09.2020, 12:54:26

Ile śledziliśmy już kwalifikacyjnych prób krajowych ekip, które po obiecującym początku kończyły się znajomym scenariuszem? Pora położyć kres tej niefortunnej serii i wreszcie przebić się przez klasyczny, eliminacyjny format. A o to zadba już AVEZ Esport.

Albo i nie, w końcu nawet pięć miejsc na głównym turnieju nie daje żadnej gwarancji sukcesu. Sytuacja diametralnie się pogarsza, gdy bliżej przyjrzymy się pozostałym ekipom, które również mają chrapkę na nieco więcej rywalizacji na poziomie w te długie, jesienne wieczory.

Complexity i mousesports – da się z nimi w ogóle walczyć? Ale tak całkiem poważnie, a nie na zasadzie, że w Counter-Strike’u wszystko jest możliwe. No właśnie. Bilety dla tego duetu możemy już zaklepać, więc nagle z szerokiej piątki zrobiła się wąska trójka. A do tej trójki trafią najlepsi spośród pozostałych czternastu zespołów. Matematyczna szansa nie będzie zbyt wysoka. A co z rzeczywistą?

W rzeczywistej czeka nas konfrontacja z c0ntact. Ich ostatnie spotkanie notowane przez HLTV? Miesiąc temu – również z AVEZ Esport. Wtedy Owen “smooya” Butterfield i spółka dostali od Polaków srogie bęcki i wiele wskazuje na to, że tamten scenariusz się powtórzy. c0ntact wygląda trochę jak drużyna z przypadku i ciągłe roszady w składzie na pewno nie pomagają w stabilizacji.

A dalej to krzyż na drogę. Gdzieś po cichu liczymy na bezpośredni mecz o awans na DreamHack Open Fall z udziałem Sprout oraz AVEZ. Wtedy bylibyśmy w pełni zadowoleni, bez względu na końcowy rezultat spotkania. A tak? Tak pozostaje nam zgrzytać zębami i obgryzać paznokcie. Oby to nie był kolejny miły początek tragicznej powieści. Potrzebujemy Polaków na międzynarodowych wydarzeniach. Na światową skalę.

I to nie przesada, bo już teraz wśród uczestników znajdziemy takie gwiazdozbiory jak Vitality, G2 Esports, Astralis, Fnatic, FaZe czy ENCE. Jeśli do tego dorzucimy wszystkie te składy, które w ostatnich miesiącach radzą sobie nadzwyczaj dobrze, wyjdzie nam internetowy turniej z najlepszą możliwą obsadą. I w nim AVEZ? Bierzemy w ciemno.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków Polaków w kwalifikacjach do DreamHack Open Fall:

  • 15:00 – AVEZ Esport vs c0ntact Gaming (transmisja)
  • 15:00 – Sprout vs FATE (transmisja)
  • 19:00 – mecze wygranych i przegranych (Sprout i AVEZ)

Fot. Kamil Zieliński

Tagi:
AVEZ Esport bogdan DreamHack Open Fall Dycha sntachie Sprout
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze