Kolejne kwalifikacje do DreamHacka – cenna szansa czy smutna rutyna?

14.11.2020, 14:17:52

Jest DreamHack, jest impreza – chciałoby się powiedzieć. Dla polskich zespołów melanż to jednak najczęściej zamknięty, bo te od dawna nie otrzymują zaproszeń od organizatorów. Na turniej wbijać muszą się więc nie drzwiami, a oknem – przez kwalifikacje. I choć udaje im się to wyjątkowo rzadko, dziś spróbują raz jeszcze.

Tym razem warunki są jednak w miarę wyrównane. Listopadowa odsłona rozgrywek charakteryzuje się bowiem ponadprzeciętną otwartością. I wiecie co – to, że zobaczymy podczas nich Polaków jest już przesądzone. 

Jak to – zapytacie? Eliminacje przecież jeszcze nie ruszyły. A jeśli ruszą, to pewnie i tak bez większych sukcesów rodzimych sekcji. Prawdopodobnie macie rację. Mimo to już dziś wiemy, że na liście uczestników podziwiać będziemy triumfatorów ESL Mistrzostw Polski. 

Bezpośrednie zaproszenie do zmagań otrzymają wyłącznie dwie formację. Resztę uczestników stanowić będą reprezentanci lig regionalnych, a także dominatorzy lokalnych kwalifikacji. I tak oto – oprócz zwycięzców EMP – w dreamhackowym gronie kibicować będziemy wygranym duńskiego Elgiganten Ligaen, fińskiej Telia Esports Series, norweskiego Telialigaen Fall, a także szwedzkich i europejskich kwalifikacji. Nieźle, co?

W gestii biało-czerwonych jest więc to, by do walki o nagrody wysłać liczniejszą reprezentację. Okazuje się jednak, że wbrew polskiej tradycji kolejka do europejskich kwalifikacji wcale nie ciągnie się kilometrami. Na dwie godziny przed końcem zapisów wyłącznie Actina PACT i HONORIS może uważać się za przedstawicielstwo nadwiślańskiej czołówki. Poza tym uwagę zwracają piratesports, Pompa Team czy DrPepper. 

Boli bezsprzecznie brak Illuminar Gaming, Wisły All in! Games Kraków, AVEZ Esport czy Izako Boars. Część z wymienionych sekcji – bo Dziki już się do tego grona nie wliczają – zapewne wierzy jednak w powodzenie misji pt. “mistrzostw kraju”.

mouz: Tym razem mistrzowskiego tytułu tak łatwo nie oddam

W gronie kwalifikacyjnych rywali klasyka gatunku: FATE, SKADE, LDLC OL, Lyngby Vikings, K23 czy – co najprawdopodobniej zwróci największą uwagę ekspertów – Gambit. Miejsce premiowane awansem? Jedno.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 16:00. Równolegle wystartuje także turniej eliminacyjny do European Development Championship.

Fot. Actina PACT
Tagi:
Actina PACT DreamHack Open November Honoris piratesports Pompa Team
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze