Jedni będą płakać, inni świętować awans. Przed nami pierwsze rozstrzygnięcia na DH

01.12.2020, 12:13:55

Choć przodowali głównie faworyci – w inauguracyjnym dniu DreamHacka Masters Winter nie zabrakło również niespodzianek. Dla dwóch drużyn wtorek stanie się jednak dniem pożegnania z turniejem.

Początek Grupy A przebiegł zaskakująco prozaicznie. Heroic zgodnie z przewidywaniami poradziło sobie z c0ntact Gaming. Team Spirit udowodnił konsekwentny rozwój, odprawiając z kwitkiem FaZe Clan. Complexity po najbardziej wyrównanej batalii dnia górowało finalnie nad ENCE. A pamiętające triumf na DreamHacku Open Gambit Esports przejechało się po Cloud9.

Nieco więcej zamieszania zafundowały sekcje drugiego koszyka. O ile porażkę Teamu Liquid z mousesports można wyjaśnić bez większego problemu, o tyle drugi pojedynek zasługuje na szczyptę zdziwienia. Kto by się bowiem spodziewał, że Astralis ulegnie pod naporem… GODSENT? 

I tak oto już jutro o być albo nie być w turnieju rozegra się istny klasyk. Zobaczymy przecież jedno z najbardziej kultowych zestawień meczowych, które towarzyszyło nam w poprzednich latach. Astralis zmierzy się z Teamem Liquid. Tym razem nie będą walczyć jednak o puchar, a wyautowanie rywala na najwcześniejszym etapie zmagań.

Wczorajsze wyniki DreamHack Masters Winter:

 • Heroic 2:0 c0ntact Gaming – Mirage 16:11; Nuke 16:10
 • FaZe Clan 0:2 Team Spirit – Dust2 11:16; Mirage 13:16
 • Complexity 2:1 ENCE – Dust2 16:12; Overpass 14:16; Mirage 16:13
 • Cloud9 0:2 Gambit Esports – Vertigo 6:16; Inferno 14:16
 • Astralis 1:2 GODSENT – Train 12:16; Dust2 16:4; Nuke 11:16
 • Team Liquid 0:2 mousesports – Inferno 13:16; Dust2 12:16

Nim przejdziemy jednak do jutra, z zawodów wylecą dwie inne sekcje. c0ntact Gaming spróbuje swoich sił w grze przeciwko FaZe Clanowi. ENCE konkurować będzie natomiast z Cloud9. Wygrane sekcje awansują do kolejnej rundy drabinki przegranych. Ofiary porażek zakończą DreamHacka na miejscach 13-16.

Kiedy jedni będą płakać, inni ucieszą się z awansu do play-offów. Już dziś poznamy bowiem dwie pierwsze sekcje w fazie pucharowej. Pytania brzmią – Heroic czy Spirit? Complexity Gaming czy Gambit Esports?

Jeszcze dziś kontynuowana będzie także rywalizacja w Grupie B. Do gry włączą się wreszcie FURIA Esports i North, a także G2 Esports z Nemigą Gaming. Przekonamy się więc, jak poradzą sobie zastępcy Sprout. Zespół dwóch Polaków z powodów zdrowotnych graczy zrezygnował bowiem z udziału w turnieju. Lukę po polsko-niemieckiej sekcji wypełniła właśnie ekipa z Białorusi. 

Dzisiejsze mecze DreamHack Masters Winter:

 • 13:30 – G2 Esports vs. Nemiga Gaming
 • 13:30 – FURIA Esports vs. North
 • 16:30 – c0ntact Gaming vs. FaZe Clan
 • 16:30 – ENCE vs. Cloud9
 • 20:00 – Heroic vs. Team Spirit
 • 20:00 – Complexity Gaming vs. Gambit Esports

W puli nagród zmagań europejskich znajduje się 150 tysięcy dolarów, a także punkty w światowym rankingu i klasyfikacji ESL Pro Tour. Jeśli chodzi natomiast o rozgrywki amerykańskie – mowa o 70 tysiącach dolarów.

Wybrane mecze transmitowane będą za pośrednictwem kanałów Polsatu Games.

Fot. ESL / Jak Howard
Tagi:
DreamHack Masters Winter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze