draken oficjalnie poza Guild Esports

13.06.2021, 14:07:11

Zamieszanie na karuzeli transferowej po VCT Masters trwa w najlepsze. Wczorajszego wieczoru Guild Esports ogłosiło oficjalne zakończenie współpracy z jedną ze swoich największych gwiazd – Williamem „drakenem” Sundinem. Doświadczony Szwed najbliższe miesiące zamierza spędzić poza serwerem, regenerując się po intensywnym okresie, a następnie zamierza zbadać dostępne opcje i zainicjować nowy rozdział w swojej zawodniczej karierze. 

Sundin był jednym z graczy, którzy tworzyli oryginalny roster Guild Esports od października 2020 roku. Jeszcze jako Bonk rywalizował on wszak u boku takich graczy jak Yacine „Yacine” Laghmari czy Leo „Leo” Jannesson. Szwedzki zespół od początku pokazywał się jako jedna z najbardziej perspektywicznych ekip, jednak podstawową bolączką był brak sukcesów. W kluczowych kwalifikacjach i turniejach Skandynawowie przegrywali na często dużo mniej rozpoznawalne ekipy, które nie miały wsparcia organizacji.

Los odmienił się nieco wiosną 2021 roku. Formacja drakena dzięki zakontraktowaniu Saifa „Sayfa” Jibraeela bez cienia wątpliwości przebiła się przez co najmniej jeden szklany sufit i poprawiła swoje osiągnięcia. Gra zespołu konsekwentnie ewoluowała, co poskutkowało między innymi awansem na finały europejskich Challengersów. Tam Guild zawiodło jednak na całej lini i po porażkach z Fnatic oraz tureckim Oxygen pożegnało się z marzeniami o wyjeździe na VCT Masters Reykjavík.

daps kończy z profesjonalnym graniem

Długie miesiące ciszy w połączeniu z doniesieniami poszczególnych źródeł zwiastowały, że finalnie w składzie Guild Esports nie zobaczymy żadnych zmian. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem kolejnego etapu kwalifikacyjnego do VCT Masters w Berlinie brytyjska organizacja pożegnała jednak drakena. Rozstanie według oficjalnych komunikatów przebiegło za porozumieniem stron.

Na ten moment Guild Esports nie poinformowało jeszcze, kto zajmie miejsce drakena w składzie dywizji VALORANTA, jednak według doniesień Arrana „Halo” Spake’a pod banderą organizacji zagra Benjamin „Vicious” Guilotte, który przymierzany był również do brytyjskiego EXCEL.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
draken Guild Esports Vicious
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze