Doublelift i prezes TSM w jednym stali domu…
League of Legends
Newsy

Doublelift i prezes TSM w jednym stali domu…

12.05.2020, 18:41:22

Doublelift i prezes TSM w jednym stali domu… tak to leciało? Chyba nie, ale w tym przypadku ma przełożenie na rzeczywistość, bo powrót marksmana na stare śmieci niesie za sobą niemiłe konsekwencje. 

Nie od dziś wiadomo, że Yiliang „Doublelift” Peng i Aileena „Leena” Xu, prezes Teamu SoloMid, są parą. Wzbudza to kontrowersje z kilku powodów – począwszy od tego, że do niedawna zawodnik ten grał dla konkurencyjnej drużyny, więc jego transfer powrotny mógł być negocjowany w niezbyt formalny i uczciwy sposób. O ile te wątpliwości można w jakiś sposób rozwiać, to związek szefowej z podwładnym nie jest czymś, na co powinno się godzić.

Można wierzyć w cuda i oddzielenie relacji prywatnej z służbową, ale sytuacja, która miała miejsce na streamie Doublelifta potwierdza tylko, że nie wszystko jest takie kolorowe, jak czyta się w oświadczeniach. Podczas transmisji można było usłyszeć telefoniczną rozmowę Xu, dotyczącą Joshuy „Dardocha” Hartnetta. Prezes TSM twierdzi w niej, że nikt nie chce zakontraktować tego gracza i to nie jej wina.

Jakby tego było mało, Leena szybko odniosła się do słów, które padły podczas transmisji. Przeprosiła za to, co się wydarzyło, tłumacząc, że nie zdawała sobie sprawy ze zmiany ustawień na streamie Dobulelifta i nie wiedziała, że jej słowa będzie słychać na Twitchu. Nie widziała problemu w tym, że o takich sprawach rozmawia w otoczeniu swojego nie tylko chłopaka, ale i zawodnika.

Jak łatwo się domyślić – cała sytuacja może wpłynąć na przyszłość Dardocha, gdyż wypowiedziane publicznie słowa mogą dać przewagę negocjacyjną potencjalnym pracodawcom tego gracza. Andy „Reginald” Dinh, właściciel TSM, w wydanym oświadczeniu tłumaczy, że rzekomo wszyscy zawodnicy i menedżerowie wiedzieli o nadchodzącym rozstaniu z Dardochem, a sama Leena nie ma decyzyjności w sprawach związanych z formacją występującą w LCS. Nie ma jednak wątpliwości, że tego typu słowa nie powinny paść w takim otoczeniu.

Czy jednak relacja pomiędzy zawodnikiem a prezes przełoży się na dalsze funkcjonowanie Team SoloMid? O tym przekonamy się w najbliższej przyszłości – być może w social mediach, na meczach albo po prostu na kolejnych streamach.

Fot. Riot Games