CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Do LAN-ów nadal daleko, ale x-kom AGO dostanie szansę na wyjazd do Chin

15.07.2020, 15:24:38

Minęło już pięć miesięcy od momentu, w którym po raz ostatni mieliśmy okazję śledzić poczynania zawodników CS:GO w warunkach LAN-owych. W dalszym ciągu nie wiemy, który z dużych eventów będzie pierwszym, rozgrywającym się w systemie offline, ale dziś ogłoszono oficjalnie jeden z turniejów, na który będą mogli awansować gracze z Polski. x-kom AGO otrzymało zaproszenie do europejskich kwalifikacji FUNSPARK ULTI, imprezy, która planowo ma się odbyć w Chinach w grudniu 2020 roku. 

CGA i 5EPlay, które wcześniej odpowiadały za takie imprezy jak China Cup czy NEST Pro Series, ogłosiły oficjalnie, że wspólnie zorganizują turniej o nazwie FunSpark ULTI, który będzie międzynarodowym LAN-em z pulą nagród opiewającą na okrągłe trzysta tysięcy dolarów. Impreza ma się odbyć w Chinach, a na liście uczestników znajdą się reprezentanci Ameryki Północnej, Azji, Europy i Ameryki Południowej.

Na ten moment turniej ma się odbyć między pierwszym i szóstym grudnia, ale w związku z epidemią, data zostanie najprawdopodobniej przesunięta na 2021 rok. Wynika to z decyzji administracji ChRL, która ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że Chiny nie będą gospodarzem żadnych zawodów sportowych aż do końca roku.

Organizatorzy turnieju chcą, aby impreza odbyła się w momencie, w którym wszyscy gracze będą mogli bez żadnych przeszkód podróżować do azjatyckiego kraju. Aktualnie nie wybrano jeszcze miasta, w którym event zostanie zorganizowany, ale wiadomo, że pod uwagę są brane trzy opcje: Bejing, Hainan i Chengdu.

Pierwszymi zespołami zaproszonymi do rozgrywek są FURIA oraz TYLOO. Oprócz nich na bezpośrednią przepustkę będą mogły liczyć jeszcze dwie ekipy, a cztery pozostałe piątki zostaną wyłonione w regionalnych kwalifikacjach. Na ten moment najciekawsza z perspektywy polskiego kibica będzie oczywiście rywaizacja na starym kontynencie, gdyż na liście uczestników jest widoczne x-kom AGO oraz Sprout z Michałem „snatchiem” Rudzkim i Pawłem „dychą” Dychą. Konkurencja będzie jednak spora, a faworytami będą bez wątpienia takie marki jak Heretics, North czy Dignitas.

Co ciekawe na liście drużyn zaproszonych do kwalifikacji w Ameryce Północnej nie ma Envy, które reprezentuje Michał „MICHU” Müller. Oczywiście może się to jeszcze zmienić, ale martwić może fakt, że na tej samej liście są już obecne takie potężne zespoły jak Ze Pug Godz (?) czy New England Whalers.

Internetowe kwalifikacje do FUNSPARK ULTI ruszą ósmego sierpnia i potrwają aż do dziesiątego października. W samych eliminacjach pula nagród wyniesie niemalże czterdzieści tysięcy dolarów.

Fot. x-kom AGO

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze