Do końca jedna kolejka, a niewiadomych wciąż sporo. Zimowego pucharu ciąg dalszy

Do końca jedna kolejka, a niewiadomych wciąż sporo. Zimowego pucharu ciąg dalszy

12.02.2021, 15:12:24

Do ostatniej chwili toczyć się będzie walka o ostatnie trzy miejsca w fazie pucharowej Rainbow Six Polish Cup Winter. Jak zakończyła się szósta kolejka zmagań?

Niemal standardowo – przynajmniej jednym remisem. Punktami tym razem podzielili się reprezentanci Koziołków Hp i XPG Invicty. Feniksy są zresztą liderami w “pokojowym” zakończeniu meczów. Po czterech z sześciu dotychczas rozegranych pojedynków serwery opuszczali bogatsi o jedno oczko w tabeli. 

Tylko jeden triumf na koncie znacznie komplikuje zresztą ich sytuację. Mając w perspektywie mecz przeciwko liderom tabeli z NOX Esports niełatwo bowiem o optymistyczną wizję końca sezonu zasadniczego. Podobnie sprawa ma się z Koziołkami Hp gnieżdżącymi się aktualnie na szóstym miejscu klasyfikacji.

Gracze NOX Esports i devils.one w pewnym sensie dopełnili formalnosci. Aktualni mistrzowie Polski zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu i nadal mogą pochwalić się czystym kontem. Cromcodiles w walce z dominatorami stać było wyłącznie na trzy rundy. 

Diabły z kolei bez większych problemów ograły niedysponowane SLAVGENT, umacniajac pozycję wicelidera. Podopieczni Krystiana Sidorowicza na pierwsze punkty w sezonie będą mogli sobie więc pozwolić dopiero w rundzie wieńczącej etap zasadniczy.

Sytuację w środku tabeli znacznie wyklarowała z kolei potyczka Hummingbirds i AVEZ Esport. Kolibry rozprawiły się z Ośmiornicami, znacznie zwiększając szanse zdobycia przepustki do play-offów. Posiadające siedem punktów na koncie AVEZ teoretycznie znajduje się w sytuacji dużo mniej komfortowej. Praktycznie ostatni pojedynek odbędzie jednak z SLAVGENT. Pojawia się więc szansa na łatwe trzy punkty i – kto wie – przy pomyślnych wiatrach pozytywny układ tabeli.

Wyniki szóstej kolejki Rainbow Six Polish Cup Winter:

  • SLAVGENT 3:7 devils.one – Villa
  • Cromcodiles 3:7 NOX Esports – Consulate
  • Koziołki Hp 6:6 XPG Invicta – Clubhouse
  • Hummingbirds 7:4 AVEZ Esport

Jak wygląda sytuacja w tabeli na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej?

Układ tabeli Rainbow Six Polish Cup Winter po sześciu kolejkach. Fot. Ubisoft Polska

Na kolejkę przed końcem nadal tylko NOX Esports oraz SLAVGENT pewne są swojego losu. Decydujące konfrontacje zaplanowano na 18 lutego.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
AVEZ Esport Cromcodiles devils.one Hummingbirds Koziołki Hp NOX Esports Rainbow Six Polish Cup Winter SLAVGENT XPG Invicta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze