Dla kogo mistrzostwo Flashpointa? mousesports i NIP w nietypowym finale

30.05.2021, 15:15:21

Już dziś rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa trzeciego sezonu Flashpoint. Przed turniejem w gronie faworytów stawialiśmy wiele ekip, jednak nawet przez moment nie myśleliśmy, że dziś przyjdzie nam pisać o pojedynku mousesports z NIP. Para nietypowa, jednak wyniki nie kłamią i właśnie te ekipy zgromadziły najwięcej zwycięstw w turnieju.

Jeśli ktoś zasłużył na udział w wielkim finale Flashpoint 3, to bez dwóch zdań jest to mousesports. Ekipa po trudnych początkach w nowym składzie wskoczyła już na najwyższe obroty i w swojej dotychczasowej przygodzie z turniejem nie straciła choćby jednej mapy.

Prowadzący z Antypodów wprowadził do ekipy dawno niewidzianą świeżość, a ta jak widać służy wszystkim – w szczególności Robinowi “ropzowi” Koolowi, który co mecz wykręca szalone statystyki. I choć to wciąż tylko jeden turniej, już teraz możemy odważnie stwierdzić, że Myszki na dobre dołączają do światowej czołówki. A czy taki sam los czeka ich dzisiejszych przeciwników?

NIP na przestrzeni całego Flashpointa na pewno nie wyglądał tak przekonująco, jak mousesports. Szwedzko-duńska już na początku turnieju zraziła do siebie wielu fanów feralną powtórką meczu z Anonymo, a w pozostałych spotkaniach dość często się “ślizgała”. Na koniec dnia liczy się jednak ostateczny wynik, a ten niemal zawsze był idealny. Poza tym to pierwszy turniej NIP w tym ustawieniu. 

Wydaje się więc, że zatrudnienie dev1ce’a było strzałem w dziesiątkę, jednak czy ktoś śmiał myśleć inaczej? Jeśli wśród graczy Counter-Strike’a mielibyśmy wskazać jakichś cudotwórców, to w tym nielicznym gronie, które moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki, znalazłby się właśnie Reedtz.

Harmonogram Flashpoint 3 na dziś:

  • 18:00 – Astralis vs BIG
  • 21:00 – mousesports vs NIP

Nie, to nie błąd w kalendarzu. Tuż przed finałowym starciem Astralis i BIG zmierzą się bowiem w pojedynku o piątą lokatę i dodatkową ilość punktów RMR. Sto oczek drogą nie chodzi.

Transmisję z turnieju wraz z polskim komentarzem znajdziecie na oficjalnym kanale GG League w tym miejscu.

Fot. DreamHack/Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze