Dla kogo finał Ultraligi? AGO ROGUE i PDW umilą nam wtorkowy wieczór

03.08.2021, 10:08:11

Już tylko cztery mecze dzielą nas od zakończenia zmagań w ramach szóstego sezonu Alior Bank Ultraligi. Cały sezon sprowadził nas do sytuacji, w których na Summoner’s Rifcie obserwujemy fantastyczną czwórkę w postaci – AGO ROGUE, PDW, Team ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Dwie pierwsze z wymienionych formacji stoczą dziś szalony bój o awans do wielkiego finału Ultraligi.

Nie tylko finał jest stawką

Jasne, awans do decydującego pojedynku w całym sezonie to wystarczająca motywacja. Nie tylko ten cel będzie jednak przyświecać dziś reprezentantom obu drużyn. Gdzieś z tyłu głowy będzie się bowiem przewijać świadomość, że triumf podczas dzisiejszych zmagań pomoże zaoszczędzić sporo nerwów podczas zbliżającego się EU Masters.

Zwycięzca wieczornej bitwy zamelduje się bowiem w głównej fazie wspomnianego turnieju. A przegrany? Przegrany wciąż może być skazany na udział w zawsze loteryjnych Play-Inach. 

Wyraźny faworyt

Nie ma co się oszukiwać – wedle wszystkich logicznych założeń to AGO ROGUE powinno opuścić dziś pole bitwy z tarczą. Trudno o znalezienie reżysera, który w swojej adaptacji scenariusza na dzisiejszy wieczór pokusiłby się o umieszczenie PDW w roli zwycięzcy, nawet w ramach cudownej historii o niespodziewanych zwycięzcach.

Szanse są małe, jednak nie żadne. PDW już tydzień temu udowodniło, że typując wyniki ich spotkań nie powinno sugerować się rozstrzygnięciami rundy zasadniczej. Format BO5 leży drużynie zdecydowanie bardziej i to właśnie w nim ekipa jest w stanie osiągać najlepsze rezultaty.

17:30 – AGO ROGUE vs PDW

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

FOT. AGO ROGUE

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze