device: nie chcę być tym samym devicem, co w Astralis. Przyszedłem tutaj, aby się rozwinąć

23.04.2021, 14:41:57

Raptem kilka godzin temu na CS-ową ziemię spadła prawdziwa bomba. Nicolai „device” Reedtz opuścił Astralis i przeniósł się do NIP. Zawodnik jeszcze na gorące po transferze wziął udział w specjalnej, internetowej konferencji, w której zdradził wiele nieznanych dotychczas ciekawostek, podzielił się nowymi aspiracjami i nie tylko.

device o personalnych korzyściach płynących z przenosin do NIP:

– Mimo że mogę być stary, jak na gracza Counter-Strike’a, wciąż mam dopiero 25 lat. Nie uważam, że osiągnąłem już swój sufit. Wydaje mi się, że trafiłem w dobre miejsce, gdzie będę mógł jeszcze bardziej rozwinąć swój talent.

– Zmiana środowiska na pewno będzie dla mnie wielkim wyzwaniem. Przede mną również mnóstwo pracy i pewnie nauczę się tu wielu nowych rzeczy. To jednak wyzwanie, które sam sobie wybrałem, więc nie mogę doczekać się początku.

– Nie chcę tylko wpasować się w czyjąś rolę czy też robić sobie miejsce, aby być tym samym devicem, co w Astralis. Przyszedłem tutaj, aby się rozwinąć. W tej drużynie widzę dla siebie mnóstwo opcji poszerzenia horyzontów i nie mogę doczekać się zebrania owoców tej współpracy.

device o przyczynie transferu:

– Od dawna zmagam się z nadmiarem stresu i wydaje mi się, że przenosiny pomogą mi to w pewien sposób zwalczyć. Mieszkam też w Szwecji od jakiegoś czasu. Gdy dowiedziałem się, że w NIP inwestują w rzeczy i mechanizmy, w które ja od bardzo dawna wierzę i którym ufam, wiedziałem, że to miejsce dla mnie.

device o nowych aspiracjach:

– Zdobycie tytułu mistrzowskiego na Majorze w różnych drużynach jest czymś, co definiuje prawdziwych mistrzów. Chciałbym przynieść Szwecji kolejny tytuł, szczególnie, że najbliższy Major odbędzie się w Sztokhlomie.

– Definicją lepszego życia jest dla mnie zdobywanie trofeów. Jestem przekonany, że tutaj uda nam się tego dokonać.

– Nie przychodzę tutaj, aby pouczać innych i mówić, jak robiliśmy coś w Astralis. W swojej karierze próbowałem już wszystkiego – wiele wygrałem, wiele przegrałem – i dziś jestem tutaj. Jestem tu, aby popchnąć resztę drużyny do jeszcze cięższej pracy.

– Moim głównym celem i aspiracją jest wygranie Majora z NIP i rozpoczęcie zupełnie nowej ery w CS:GO. Jeżeli przy okazji uda mi się zdobyć tytuł najlepszego gracza na świecie, na pewno będzie to miłe urozmaicenie, ale nie to jest celem, który sobie obrałem przychodząc tutaj.

device o kulisach transferu:

– Około dwa tygodnie temu dałem znać o swojej sytuacji drużynie i organizacji. Od samego początku rozmowy trwały wyłącznie z NIP. Wszystko wskazywało na to, że trafię tutaj. To dla mnie naturalny wybór. Żadna inna opcja w tym czasie się nie pojawiła.

device o komunikacji w nowym zespole:

– Mówię płynnie po szwedzku i nie sądzę, aby bariera językowa była tu największym wyzwaniem. Adaptacja na pewno chwilę mi zajmie, jednak nie widzę tu większego problemu.

device o relacji z byłymi kolegami z drużyny:

– Moja przyjaźń z byłymi kolegami z drużyny się nie kończy. Na pewno wciąż będziemy spotykać się na obiadki podczas turniejów. Wierzę, że oni rozumieją moją decyzję.

– Nie mogę doczekać się meczu przeciwko Astralis. Ja chcę ich pokonać, oni pragną tego samego. To będzie świetna zabawa w bardzo sportowej rywalizacji. Nie uważam też, że będą gotowi na wszystkie moje zagrania. Spróbuję ich czymś zaskoczyć.

Fot. NIP

Tagi:
device NiP
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze