Derby z prawdziwego zdarzenia. Anonymo kontra Illuminar w ESL MP

23.03.2021, 14:01:25

Właśnie na takie starcia w tym sezonie ESL MP czekaliśmy. Są pojedynki i pojedyneczki, ale na rzecz dzisiejszego meczu Anonymo z iHG wypadałoby wprowadzić do słownika okazjonalny “pojedyn”. A po pierwszych potyczkach obu drużyn wiemy, że to nie słowa rzucone na wiatr.

Wczoraj na serwery w ramach walki o krajowy piedestał wyszło aż sześć formacji. W pierwszej kolejności przyszło nam oglądać rywalizację będącej w kwiecie swojej formy Wisły All in! Games Kraków, oraz sensacji tej odsłony ESL Mistrzostw Polski – Teamu ESCA Gaming. Czy wynik tego starcia był równie niespodziewany?

Pierwszego – może i tak. Nie jest tajemnicą, że Wiślacy byli stawiani w pozycji faworytów w obu wczorajszych starciach BO1. Walka rozpoczęła się na Nuke’u i to właśnie tu reprezentanci Teamu ESCA musieli szukać swojej szansy. Druga batalia miała się bowiem odbyć na Trainie, gdzie Biała Gwiazda nie dopuszcza do głosu formacji z czołowej trzydziestki światowego rankingu.

I debiutująca w ESL MP ESCA wykonała podstawowe zadanie – nie opuściła rywalizacji z pustymi rękami. Train zgodnie z oczekiwaniami padł łupem Wisły, jednak Nuke to już zupełnie inna historia. Powroty, emocje i finalnie spotkanie zakończone remisem. Jeden punkt z będącą w znakomitej dyspozycji Wisłą bralibyśmy w ciemno każdego dnia.

Nieco później równoczesne starcia rozgrywali reprezentanci Izako Boars i Pompa Teamu oraz x-kom AGO i MAD DOG’S PACT. Obie bitwy zakończyły się podwójnym zwycięstwem pierwszych z wymienionych ekip, jednak scenariusze tych starć były zgoła inne. Dziki miały bowiem mnóstwo problemów ze wspinającą się w CS-owej hierarchii Pompą, podczas gdy Jastrzębie zdeklasowały rozwścieczone psiaczki z PACT.

Pełna lista wczorajszych wyników ESL MP:

  • Wisła All in! Games Kraków 15:15 Team ESCA Gaming (Nuke)
  • Team ESCA Gaming 11:16 Wisła All in! Games Kraków (Train)
  • Pompa Team 14:16 Izako Boars (Nuke)
  • Izako Boars 16:11 Pompa Team (Inferno)
  • MAD DOG’S PACT 6:16 x-kom AGO (Nuke)
  • x-kom AGO 16:10 MAD DOG’S PACT (Inferno)

A dziś? Dziś wypada zasiąść głęboko w fotelach i dać się ponieść szalonej rywalizacji w ESL MP. Bo poza starciem Tarczyński Protein Teamu z HONORIS ujrzymy także prawdziwą bombę. Anonymo Esports zmierzy się z Illuminar Gaming w starciu, które na CS-owej scenie wreszcie zasługuje na miano derbów. I choć między zawodnikami nie ma złej krwi, a są oni nawet przyjaciółmi, to historia stojąca za organizacjami pozwala nam na używanie takiego określenia. Jedno jest pewne – w ten wtorkowy wieczór na nudę narzekać nie będziemy.

Harmonogram ESL MP na dziś:

  • 18:30 – Illuminar Gaming vs Anonymo Esports (Mirage)
  • 19:30 – Anonymo Esports vs Illuminar Gaming (Nuke)
  • 20:30 – Tarczyński Protein Team vs HONORIS (Mirage)
  • 21:30 – HONORIS vs Tarczyński Protein Team (Train)

Wszystkie mecze w krajowych mistrzostwach możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. Skill Factor / Patrycja Gawryszewska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze