Demontaż duńskiej kuźni talentów. Farlig zastąpił Maikelele w składzie GODSENT
CS:GO
Newsy

Demontaż duńskiej kuźni talentów. Farlig zastąpił Maikelele w składzie GODSENT

23.05.2020, 11:55:36

W życiu mało rzeczy można wziąć za pewnik, ale zawsze wiesz, że koniec końców Maikelele zmieni zespół, a kolejny duński talent wypłynie na szersze wody. Oba te scenariusze tym razem łączą się w całość, gdyż doświadczonego Szweda w składzie GODSENT zastąpił dotychczasowy reprezentant Copenhagen Flames, Asger „Farlig” Jensen. 

14 listopada 2019 roku w tekście opisującym tułaczki Maikelele po ogromnej liczbie zespołów zadałem pytanie – Jak długo słynący z przeprowadzek Szwed wytrzyma w jednym miejscu?. Jak się okazuje, wynik jest całkiem niezły, bo były gracz NiP całkowicie poświęcił się budowaniu przyszłości w GODSENT. Nie zawsze wszystko zależy jednak od ciebie. Pozostali zawodnicy zdecydowali kilka dni temu o tym, że zmiana jest najzwyczajniej w świecie potrzebna, a Billowi brakuje umiejętności indywidualnych i warto będzie sięgnąć po młodą krew gwarantującą zastrzyk fire poweru.

Dowiedziałem się o intencjach moich kolegów w czwartek około północy i najwyraźniej wszystko zajęło trzy godziny, zanim zdecydowali się poinformować mnie o tym, że przenoszę się na ławkę, a oni znaleźli zastępstwo. W trzy godziny straciłem drużynę, którą stworzyłem i nad którą pracowałem niesamowicie ciężko od końcówki 2018 roku – rozpoczął swoje oświadczenie Bill.

Warto przyznać, że w ostatnim czasie GODSENT grało w kratkę. Co prawda pojawiło się na ich koncie kilka imponujących triumfów w trakcie ESL One: Road to Rio, gdzie podopieczni Jonatana „Devilwalka” Lundberga rozprawili się między innymi z mousesports czy North, ale w międzyczasie dostali solidne bęcki w Elisa Invitational, gdzie nie potrafili wygrać z Dignitas, ENCE i Apeks.

To prawda, że w ostatnim czasie moja forma indywidualna nie była najlepsza, są jednak ku temu powody. W ostatnich kilku miesiącach nasza drużyna nie była już taka sama jak wcześniej. Pojawiła się wszechobecna negatywna aura i próba rozgrywania spotkań ku uciesze innych ludzi. Postawiono mnie w komnacie ciągłego krytycyzmu i to nie tylko związanego z rzeczami dotyczącymi gry – kontynuował Maikelele.

Jako zastępstwo dla Szweda GODSENT sięgnęło po dotychczasowego reprezentanta Copenhagen Flames – Asgera „Farliga” Jensena. Jest to już zresztą trzeci gracz, który opuścił w ostatnim czasie duńską kuźnię talentów, gdyż wcześniej do MAD Lions wytransferowany został Asger „AcilioN” Larsen, a za sprawą Heroic organizacja pożegnała się również z René „TeSeSem” Madsenem. Aż dziwne, że Astralis im jeszcze nikogo nie podkupiło…

21-latek był jednym z motorów napędowych duńskiego kolektywu. W niemalże każdym spotkaniu Copenhagen Flames w ramach ESL One: Road to Rio Farlig popisywał się fantastycznymi umiejętnościami podczas gry z AWP i osiągał świetny średni rating. Pomimo całej sympatii do Maikelele trzeba sobie powiedzieć wprost, że dla GODSENT będzie to naprawdę duże wzmocnienie.

Aktualny skład GODSENT: 

  • Kevin ” kRYSTAL” Amend
  • Martin „STYKO” Styk
  • Jesse „zehN” Linjala
  • Pavle „maden” Bošković
  • Asger „Farlig” Jensen
  • Jonatan „Devilwalk” Lundberg (trener)
  • Mikail „Maikelele” Bill (ławka rezerwowych)

Warto nadmienić, że z uwagi na transfer Duńczyka GODSENT straciło 20% punktów w systemie RTR. Tym samym formacja dowodzona przez kRYSTALA znajduje się aktualnie na 9 pozycji w rankingu zespołów walczących o udział w ESL One: Rio Major.

Fot. Copenhagen Flames