Defles zmienia się w Damiena wraz z angażem trzech Polaków w holenderskiej lidze

09.01.2021, 16:54:07

Transferowe zatrzęsienie na scenie League of Legends trwa w najlepsze. Trzech Polaków zdecydowało się kontynuować karierę w najwyższej lidze holenderskiej – Dutch League. W gronie tym znalazł się też Damian „Defles” Filipow, a raczej – Damien.

Dwóch biało-czerwonych zawodników trafiło w szeregi jednej z najdłużej funkcjonujących organizacji w Belgii – LowLandLions. Podczas wiosennego splitu barwy Lwów na lasu bronić będzie Dawid “Yuta” Wyskiel. Na dolnej alei zobaczymy z kolei Damiana „Damiena” Filipowa. Gracz znany wcześniej jako defles wraz ze zmianą kierunku postanowił odświeżyć również swój wizerunek.

Postanowiłem dołączyć do LowLandLions w lidze holenderskiej. Uważam, że ciągle mogę być dobrym graczem, ale potrzebuje zrobić przysłowiowy „krok w tył” i zacząć jeszcze raz. Jestem pewny, że trener, jak i struktura LLL mi w tym pomoże. Nie ma już deflesa, jest damien – poinformował za pośrednictwem Twittera.

Zmiana ksywki na scenie League of Legends nie jest czymś szczególnie rzadkim. Na polskiej scenie na podobny ruch zdecydowało się już kilku kontrowersyjnych zawodników z Polski. Artur „Rybson” Gębicz w lidze greckiej dla przykładu dał poznać się jako Myself. Marcin „behave” Pawlak również ma na koncie kilka używanych nicków.

Filipow zasłynął na nie tylko z gry w Szacie Maga, Młodych Esports, Movistar Riders, MnM Gaming, PRIDE, Diablo Chairs czy Pompa Teamie. Sporo szumu wywołały wokół niego wizerunkowe afery związane z “betonowymi butami” i komentowaniem meczów 2. dywizji Ultraligi. Transformacja może więc być wyrazem odcięcia się od błędów przeszłości.

Yuta stawia z kolei pierwsze kroki na profesjonalnej scenie League of Legends. Młody dżungler do tej pory zaliczył wyłącznie epizod w piratesports – zarówno akademii, jak i głównym składzie. Mówimy jednak o niedługim okresie, więc kontrakt z LowLandLions jest dla niego szansą pokazania się szerszej widowni. Polacy o awans na European Masters powalczą ramię w ramię z czterema Holendrami.

Skład LowLandLions:

 • Luca “Looca” Hansen – TOP
 • Dawid “Yuta” Wyskiel – JUNGLE
 • Max “sumi” de Beer – MID
 • Damian “defles” Filipow – BOT
 • Fabian “Seal” de Lint – SUPPORT
 • Andrew “Jkalam” Lanooij – BOT/SUB

Trzecim biało-czerwonym w Dutch League jest z kolei Kamil „Piwek” Staroń. Trafił on do ⁠mCon Rotterdam – holenderskiej organizacji powstałej w 2007 roku. Zawodnik nie posiada większego doświadczenia nawet w polskich rozgrywkach. Do tej pory jego poczynania śledzić mogliśmy wyłącznie w zmaganiach pokroju Ligi Grimorr czy OMEN & Intel Kuźni Talentów. Drogę po mistrzostwo Holandii przejdzie razem z Belgii, Holandii, Rosji oraz Węgier. 

Skład mCon Rotterdam:

 • Adam “Rayzorac” Chinkhoyev – TOP
 • Xavier “Valyrian” Hélin – JUNGLE
 • Peter “Dragflick” Dekker – MID
 • Kamil “Piwek” Staroń – BOT
 • Andrei “Nojoy” Rakitin – SUPPORT
 • Réfi “Regostern” Bálint – BOT/SUB

W Dutch League oprócz LowLandLions i mCon Rotterdam obserwować będziemy ponadto PSV Esports, Team THRLL, Echo Zulu i Dynasty. Do European Masters trafią wyłącznie mistrzowie. 

Tagi:
damien Defles Dutch League LowLandLions mCon Rotterdam Piwek Yuta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze