CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Debiuty, debiuty i jeszcze raz debiuty. AVEZ vs. Pompa ozdobą poniedziałkowych zmagań w ESL MP

28.09.2020, 02:44:27

Dokładnie sześć debiutów czeka nas w 4. kolejce jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. O ile w wiosennej odsłonie zmagań na tym etapie rozgrywek byliśmy świadkami zaledwie jednej roszady kadrowej, o tyle tym razem ESL MP obfitują w testowanie nowych możliwości. Po zmienników sięgnęli reprezentanci PLMIX, x-kom AGO, Pompa Teamu oraz AVEZ, a już dziś premierowo w akcji zobaczymy Filipa „tudsoNa” Tudeva, Olafa „olfiiego” Tyszkiewicza i Macieja „Burito” Jędrzejewskiego.

Zarówno dla zawodników AVEZ Esport, jak i Pompa Team, jesienna odsłona ESL Mistrzostw Polski nie rozpoczęła się w szczególnie pozytywny sposób. PT zdołała co prawda wygrać po jednej mapie w potyczkach z Team Gaminate i los kogutos, jednak nie ulega wątpliwości, że w starciach z formacjami na podobnym poziomie celem zawsze jest komplet punktów. AVEZ wygrało z kolei tylko jedną arenę w batalii z Wisłą All in! Games Kraków, a także urwało remis przeciwko x-kom AGO.

Ostatnio głośnym tematem w obu obozach były jednak przede wszystkim zmiany w składzie. W szeregach AVEZ Esport przez pewien czas nie będzie występować Kamil „KEi” Pietkun, który zmaga się z wypaleniem, a z Pompą pożegnali się z kolei Piotr „blacktear5” Kasiński i Patryk „olimp” Woźniak, którzy zostali przesunięci na ławkę rezerwowych. W zespole srebrnych medalistów z wiosennej edycji ESL MP będzie od teraz występować były gracz Team Secret oraz jeden z największych rodzimych talentów – Filip „tudsoN” Tudev.

W szeregach Pompa Team będziemy mieli z kolei okazję oglądać Olafa „olfiiego” Tyszkiewicza i Macieja „Burito” Jędrzejewskiego. Pierwszy z zawodników występował w ubiegłym sezonie w barwach Łomża 0,0% Cyberwolves, wraz z którą uplasował się ostatecznie na 8. miejscu w sezonie zasadniczym, co w efekcie oznaczało spadek. Obaj panowie grali również razem w ESL MP w 2018 roku, kiedy pod banderą Onca Gaming osiągnęli legendarny rezultat 0-14.

Nie mniej ciekawie będzie w starciu pomiędzy Izako Boars oraz Team Gaminate. Piotr „avis” Świerzyna i jego kompani są bez dwóch zdań niesamowicie nakręceni po fantastycznym triumfie w ramach Esport Tour Pro, gdzie od początku do końca nie oddali rywalom nawet jednej mapy. W półfinale imprezy podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego rozprawili się zresztą właśnie z ekipą Mikołaja „Mikiego z Afryki” Szemraja, ale warto zaznaczyć, że obie areny były stosunkowo wyrównane. Faworytem będzie oczywiście IB, ale jak sami dobrze wiecie drodzy czytelnicy – na rodzimym podwórku pewnych rzeczy nigdy nie możesz być pewien.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach ESL Mistrzostw Polski: 

18:30 – AVEZ Esport vs. Pompa Team
20:30 – Team Gaminate vs. Izako Boars

Mecze w ramach ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze