Debiut polskiego G2 jeszcze w tym miesiącu – zapowiedziano Home Ground by Red Bull

20.01.2021, 21:42:06

Co między wierszami zapowiedział w dzisiejszym wywiadzie Aleksander “zeek” Zygmunt, jeszcze dziś ujrzało światło dzienne. Na debiut odświeżonego G2 Esports z dwoma Polakami w składzie nie będziemy musieli czekać aż do pierwszych kwalifikacji Champions Tour. Krajowa dwójka wkroczy do akcji jeszcze w tym miesiąc podczas turnieju Home Ground by Red Bull.

Umówmy się – przerwa od rywalizacji w VALORANT trwa już zdecydowanie za długo. Fani Counter-Stirke’a otrzymali już swój kawałek tortu, kibice League of Legends częściowo się do niego dobierają, aby już w ten weekend odebrać cały deser, a miłości VALORANTA dalej nic. Niby o tym wiedzieliśmy, ale jak mawia słynne powiedzenie – jednak się łudziliśmy.

I nie na marne.

Światowa czołówka powróci bowiem szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać. G2 Esports, Team Liquid, SUMN FC, NiP czy Guild Esports już 28 stycznia wskoczą na serwery, wybiorą operatorów i rozpoczną nam wielkie VALORANTOWE granie w 2021 roku. A dla polskich kibiców jest to nielada gratka, wszak po raz pierwszy będziemy mieli szansę oglądać w akcji biało-czerwony duet w barwach G2 Esports.

O transferze zeeka do europejskiej kolebki najlepszych drużyn mówiło się już od jakiegoś czasu. Niedawno usłyszeliśmy to oficjalnie, a dziś… omówiliśmy z Polakiem najważniejsze zagadnienia związane z jego przenosinami.

***

Jak wielki debiut będzie wyglądać w praktyce? Niech nie zrażą nas ewentualne porażki – każda ekipa potrzebuje różną ilość czasu na doszlifowanie mechanizmów. Wierzymy jednak w inaugurację przez wielkie “I”, a także ostateczne zwycięstwo. Jedna porażka wiosny nie czyni drogie G2. Wracajcie na swoje miejsce, na tron.

Home Ground by Red Bull rozpocznie się 28 stycznia i potrwa do ostatniego dnia tego miesiąca. Dziwi tylko format – niby BO5, ale nie do końca. Jeżeli któraś z drużyn zwycięży na terytorium wybranym przez siebie i rywala – seria automatycznie się zakończy. Wygrać BO5 w dwóch mapach – to dopiero trzeba mieć talent. 

Otwarte kwalifikacje do turnieju odbędą się 23-24 stycznia. To jak, kto podejmuje rękawice i spróbuje zawalczyć z zeekiem i Patitkiem?

Fot. Łukasz Twardowski / G2 Esports

Tagi:
G2 Esports Home Ground by Red Bull patitek zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze