Dawid Podsiadło dołącza do Marcina Gortata, inwestując w Polską Ligę Esportową

15.03.2021, 14:32:37

Grono inwestorów Polskiej Ligi Esportowej powiększa się. W rozwój esportowego projektu postanowił zainwestować Dawid Podsiadło – jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych muzyków w Polsce.

Po udanym debiucie w roli koproducenta filmowego, muzyk postanowił zaangażować się biznesowo w bardzo bliski sobie gaming, a raczej jego wyczynowy odłam w postaci esportu. Artysta zainwestował w Polską Ligą Esportową, obejmując tym samym udziały w spółce, której współwłaścicielem jest również Marcin Gortat – polska gwiazda NBA.

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre – mówi w oficjalnym komunikacie Dawid Podsiadło.

Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości – dodaje Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej komentując podpisanie umowy.

Dawid Podsiadło – inwestor Polskiej Ligi Esportowej. Fot. Polska Liga Esportowa

Dawid Podsiadło przez naszą redakcję łączony był z inwestycją w Polską Ligę Esportową już w lipcu 2020 roku. Zapytaliśmy wówczas Pawła Kowalczyka i Joannę Marks o to, czy zaangażował się w rozwój spółki wraz z Marcinem Gortatem.

Nie ma fal. Gdzieniegdzie są. Tyle można powiedzieć – odpowiedziała Marks.

Jako prezes zarządu spółki mogę powiedzieć tylko jedno. W temacie inwestorów, jeśli sami nie będą chcieli się ujawnić, absolutnie nie możemy podać nazwisk i liczby zaangażowanych osób. Wiąże nas umowa poufności. To inwestorzy muszą postawić pierwszy krok – dodał wówczas Kowalczyk.

Ogłoszenie zbiegło się w czasie ze startem innej inicjatywy Internetowej, w którą aktywnie zaangażowany jest Dawid Podsiadło. Mowa o podcascie współtworzonym z Radosławem Kotarskim.

Polska Liga Esportowa aktualnie skupia wokół siebie graczy Counter-Strike: Global Offensive, Pro Evolution Soccer oraz F1.

Fot. Polska Liga Esportowa
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze