davidp oraz Ambi testowani przez Giants Gaming

13.07.2021, 13:48:41

Jak udało się ustalić redakcji eweszlo.pl, w szeregach Giants Gaming trwają testy mające wyłonić następców Michała „MOLSIEGO” Łąckiego oraz Ričardasa „Boo” Lukaševičiusa. Według źródeł portalu aktualnie na testach w hiszpańskiej organizacji przebywa były reprezentant G2 Esports oraz EXCEL – David „davidp” Prins, a także dotychczasowy snajper czeskiej formacji Team Sampi – Štěpán „Ambi” Beránek. 

Piątego lipca 2021 roku Giants Gaming poinformowało o odsunięciu od składu dywizji VALORANT dwóch zawodników. Ofiarami kolejnej przebudowy zespołu stali się Michał „MOLSI” Łącki, który dołączył do formacji zaledwie dwa miesiące wcześniej, a także Ričardas „Boo” Lukaševičius, który reprezentował „Gigantów” ponad sześć miesięcy. Od momentu dołączenia Polaka do międzynarodowej piątki drużyna zajęła 3-4 miejsce podczas LVP Rising Series i odpadła w ostatniej rundzie otwartych eliminacji VCT Challengers.

Źródła redakcji donoszą, że wśród najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia MOLSIEGO i Boo znajduje się były zawodnik G2 Esports – David „davidp” Prins. Belg kilka tygodni remu rozstał się z EXCEL i aktualnie poszukuje nowego domu. Do zespołu przymierzany jest również Štěpán „Ambi” Beránek, którego polscy kibice muszą kojarzyć z występów w ramach PLE.GG VALORANT Nations Circuit. Co ciekawe, utalentowany snajper był niedawno sprawdzany również przez G2 Esports, jednak finalnie tryouty wygrał wówczas Cista „keloqz” Wassim.

Na ten moment ciężko stwierdzić czy Ambi i davidp wspomogą Giants Gaming podczas kwalifikacji VCT Challengers 2. Warto również przypomnieć, że za wykorzystanie błędów gry hiszpańska organizacja została ukarana i w czystej teorii mogłaby się pożegnać z rywalizacją w eliminacjach bez rozgrywania żadnego meczu.

Fot. DreamHack / Alex Maxwell

Tagi:
Ambi Boo davidp Giants Gaming molsi VCT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze