daps nowym trenerem MICHA w Evil Geniuses!

21.06.2021, 18:23:23

Damian „daps” Steele oficjalnie powraca do Counter-Strike’a! Doświadczony Kanadyjczyk, który kilka dni temu zawiesił myszkę na kołku i opuścił szeregi dywizji VALORANTA w NRG, przeniósł się do Evil Geniuses, w którym zastąpił Wiltona „zewsa” Prado w pozycji szkoleniowca. Tym samym 27-latek będzie nowym opiekunem formacji, w której na co dzień występuje Michał „MICHU” Müller. 

Na początku czerwca 2021 roku Evil Geniuses po nieco ponad roku pożegnało Wiltona „zewsa” Prado. Brazylijczyk w pozycji szkoleniowca amerykańskiej formacji nie był w stanie wspomóc zespołu w odpowiednim rozwoju, przez co obie strony postanowiły poszukać dla siebie nowych opcji. Po rozstaniu z doświadczonym trenerem EG zaliczyło przyzwoite występy w ramach IEM Summer oraz BLAST Premier Spring Finals, jednak finalnie oczywiste było to, że brak opiekuna zespołu jest jedynie krótkoterminowym rozwiązaniem.

Dziś oficjalnie miejsce zewsa zajął Damian „daps” Steele, który zakończył swoją karierę profesjonalnego gracza CS:GO we wrześniu 2020 roku. Od tamtej pory Kanadyjczyk piastował funkcję kapitana dywizji VALORANTA w NRG, jednak nie poprowadził on swojej ekipy do zbyt wielu sukcesów. Kilka tygodni temu oficjalnie poinformował on za pomocą swoich mediów społecznościowych o rozstaniu ze swoim wieloletnim domem i zakończeniu epizodu jako zawodnik.

W Evil Geniuses daps ponownie spotka się ze swoimi kompanami z czasów gry w NRG. W latach 2016-2019 występował on u boku Vincenta „Brehze” Cayonte oraz Tsvetelina „CeRqa” Dimitrova. W czerwcu 2019 roku jego miejsce w składzie zajął z kolei aktualny prowadzący formacji – Peter „stanislaw” Jarguz.

Co ciekawe, dla dapsa nie będzie to pierwszy raz, kiedy spróbuje swoich sił w trenerce. W 2017 roku Steele tuż po sprowadzeniu do NRG Tsvetelina „CeRqa” Dimitrova zajął pozycję szkoleniowca, jednak nieudane testy Dylana „RIKO” Sabin-Arnce’a sprawiły, że Kanadyjczyk szybko wrócił do podstawowego składu.

Fot. Evil Geniuses

Tagi:
daps Evil Geniuses MICHU NRG
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze