damie po dwóch latach opuści AS Romę. Polak szuka nowego zespołu

09.06.2020, 17:48:32

Kończy się piękna opowieść pisana przed Damiana „damie” Augustyniaka w barwach AS Romy. Po dwóch latach w trykocie legendarnej piłkarskiej formacji jeden z najlepszych europejskich graczy FIFA zapowiedział rozstanie z klubem i tym samym początek poszukiwań nowego domu. 

Augustyniak podpisał kontrakt z AS Roma w 2018 roku. damie z miejsca stał się zresztą jednym z filarów organizacji, która wówczas współpracowała jeszcze z Fnatic, a pod banderą ekipy z Rzymu zdołał się zaprezentować z dobrej strony w wielu prestiżowych turniejach.

damie etatowo zajmował miejsce w topowej ósemce na takich imprezach jak FCC Manchester FIFA18, ELEAGUE LQE FIFA19 czy też Playoff Event Amsterdam. Na ostatnich mistrzostwach świata, czyli oczywiście FIFA eClub World Cup FIFA20, Polak znalazł się z kolei w pierwszej czwórce.

Po dwóch wspaniałych latach spędzonych w AS Romie muszę z przykrością ogłosić, że będzie to mój ostatni sezon spędzony w klubie. Szczerze mówiąc, to nie jestem w stanie wyrazić za pomocą słów, jak bardzo jestem z tego okresu zadowolony ani tego jak wiele nauczyłem się w tym czasie zarówno jako gracz, jak i człowiek – pisał damie w swoim oświadczeniu.

W najświeższym rankingu najlepszych graczy świata damie znajduje się na ósmym miejscu. Tym samym Augustyniak jest jedynym Polakiem w pierwszej trzydziestce zestawienia.

Kontrakt damiego wygaśnie we wrześniu 2020 roku. Polski zawodnik FIFA 20 poinformował, że jeśli dostrzeże potencjał względem sukcesów w kolejnych kwalifikacjach FeCWC, to jest nawet w stanie przenieść się z PS4 na XBOXA.

Fot. AS Roma

Tagi:
AS Roma damie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze