Czypsy dołącza do Tabasko w greckim WLGaming Esports

22.05.2021, 10:16:29

Jak co sezon trwa odpływ Polaków do zagranicznych rozgrywek. Kolejny zawodnik występujący do niedawna w Ultralidze przeniósł się do greckiej ligi. Barw WLGaming Esports bronić będzie Kacper „Czypsy” Zaparucha.

O transferze Czypsego do greckiej ligi poinformowała sama organizacja. Zaparucha trafił do WLGaming Esports po pełnym wzlotów i upadków roku w Illuminar Gaming. Wiosenny sezon w wykonaniu graczy Wielkiego Oka bezsprzecznie zaliczyć trzeba jednak do udanych. iHG najpierw zajęło drugie miejsce w sezonie zasadniczym Ultraligi, następnie zakończyło split na trzecim miejscu, aby ostatecznie przedrzeć się przez fazę Play-In European Masters.

I to nie pomogło jednak przedłużyć współpracy graczy i zarządu. Wraz z rozpoczęciem maja Czypsy wraz z całym składem League of Legends opuścił szeregi Illuminar Gaming. Strony nie doszły bowiem do porozumienia podczas procesu negocjacji kontraktów. 

W WL Gaming Esports Zaparucha raz jeszcze spotka się jednak z graczem, który wytyczał mu szlak przez ostatni rok. Transfer do greckiej drużyny kilka dni wcześniej ogłosił przecież Wojciech “Tabasko” Kruza, z którym Czypsy spędził dwa sezony Ultraligi. 

No to letni split zagram w Grecji. Mam pogromcę ibo na topie, więc powinniśmy wygrać sezon i w to celuje. W 2022 roku postaram się wrócić do Ultraligi lub po prostu jednego z głównych regionów – komunikował w dniu ogłoszenia Tabasko.

To nie pierwsza zagraniczna drużyna w karierze Zaparuchy. Pod koniec 2019 roku Polak reprezentował bowiem przez miesiąc międzynarodowy skład Harmony. Trudno nazwać to jednak poważną przygodą. Tę rozpoczął dopiero w szeregach iHG. 

Skład WL Gaming Esports:

    • Dimitris “IceBreaker” Chatzitsobanis
    • Wojciech “Tabasko” Kruza
    • Paris “Paris” Outsis-Dimitriadis
    • Nikos “Bananitoo” Fakis
    • Kacper „Czypsy” Zaparucha

WLGaming Esports ogłosiło już kompletny skład. Poza Tabasko i Czypsym w formacji widzimy trzech Greków: górnej alei drużyny bronić będzie Dimitris “IceBreaker” Chatzitsobanis, na pozycji AD Carry zagra Nikos “Bananitoo” Fakis, a środkiem zajmie się Paris “Paris” Outsis-Dimitriadis.

Tabasko i Czypsy to nie pierwsi Polacy w barwach WLGaming Esports. W przeszłości w zespole tym obserwować mogliśmy Artura „Rybsona” Gębicza i Marcina „behave’a” Pawlaka.

Fot. WLGaming Esports

Tagi:
Czypsy Tabasko WLGaming Esports
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze