Czy IEM zostanie odwołany? Uspokajamy – to nic pewnego
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Czy IEM zostanie odwołany? Uspokajamy – to nic pewnego

27.02.2020, 12:51:00

Czy Intel Extreme Masters w Katowicach zostanie odwołane? Pytanie to nie schodzi z ust esportowej społeczności od chwili, gdy w trakcie piątego posiedzenia Senatu RP X kadencji zasiano ziarno niepewności. Uspokajamy jednak – żadnej decyzji jeszcze nie podjęto.

Sytuacja epidemiologiczna w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa stała się punktem wiodącym trwających dziś obrad w Senacie RP. Podczas spotkania nie pominięto również tematu Intel Extreme Masters w Katowicach.

Temat esportowego turnieju wywołał jeden z senatorów, a dokładnie Marek Plura. – Jestem z Katowic. Już jutro w mieście rozpoczyna się największa w Polsce nieplenerowa impreza. W związku z tym muszę zapytać, czy IEM zostanie odwołany? A jeśli nie – jak pan minister ocenia zagrożenie z nią związane? –  zapytał polityk. – Jakie szczególne działania zostały podjęte w celu zabezpieczenia imprezy przed tym, aby nie stała się wulkanem infekcji, który już jutro może eksplodować? – kontynuował.

 Odpowiedź otrzymał natychmiast.

 – Zdajemy sobie sprawę z organizacji imprezy. Decyzję o ewentualnym odwołaniu podejmuje Wojewoda na wniosek inspektora sanitarnego. Wiemy, że aktualnie trwają analizy epidemiologiczne mające stwierdzić, jak wydarzenie to może wpłynąć na uczestników, ale i mieszkańców Katowic. Decyzja zostanie podjęta właśnie dziś – odpowiedział Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Choć minister wprowadził osoby wyczekujące Intel Extreme Masters w Katowicach w konsternację, powyższe słowa nie są żadnymi zapewnieniami. Ewentualne decyzje należą do władz lokalnych, które nie wydały jeszcze żadnego komunikatu. Organizatorzy również nie odnieśli się jeszcze do słów Waldemara Kraski.

 Zapis transmisji z obrad senatorów jest ogólnodostępny.

Fot. ESL / Helena Kristiansson