Czy Polak zostanie mistrzem świata? shircane przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze

Czy Polak zostanie mistrzem świata? shircane przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze

04.10.2021, 09:34:35

Kacper “shircane” Piśniak awansował już do grona ośmiu najlepszych graczy Teamfight Tactics na świecie. Już dziś okaże się jednak, czy reprezentant devils.one zdobędzie miano najwybitniejszego taktyka globu.

Rewelacyjnie poradził sobie shircane najpierw podczas Play-Inów, a następnie w trakcie fazy grupowej Teamfight Tactics Reckoning: World Championship. Choć we wstępnej fazie Polak zajął ostatnie z premiowanych awansem miejsc, koszyk A stał się już miejscem jego popisów. Wystarczy powiedzieć, że do play-offów ostatecznie awansował z pozycji lidera. Tym samym zyskał miano jednego z głównych faworytów do zwyciestwa.

Po rozwiązaniach Grupy B okazało się zresztą, że Piśniak będzie jedynym reprezentantem Europy podczas decydującego odcinka zawodów. Czołówkę stawki okupują bowiem Azjaci z Chińczykami na czele. Państw Środka w etapie pucharowym wystawi aż trzech z czterech reprezentantów. Stawkę uzupełnią ponadto Japończyk, a także przedstawiciel USA, gracz z Australii i zawodnik z Kolumbii.

Czołowa ósemka Temfight Tactics Reckoning: Worlds Championship:

  • DeliciousMilkGG (USA)
  • Escha (Australia)
  • Huanmie (Chiny)
  • Sealcune Mbappe (Kolumbia)
  • Zixingche (Chiny)
  • nukomaru (Japonia)
  • qituX (Chiny)
  • shircane (Polska)

Co ciekawe – do play-offów trafiło aż czterech zawodników, którzy przygodę z mistrzostwami świata rozpoczęło od Play-Inów. W etapie wstępnym o być albo nie być w turnieju oprócz shircane’a walczyli bowiem też DeliciousMilkGG, Escha, a także nukomaru. Gracze rozstawieni na najniższych pozycjach spośród wszystkich uczestników zawstydzili więc konkurencję.

Zasady dnia finałowego różnią się nieco od tego, czego byliśmy świadkami w fazie grupowej. Tytuł mistrza świata uzyska bowiem zawodnik, który w pierwszej kolejności zbierze 18 punktów, a przy tym wygra jedną z gier.

Polak pierwszym mistrzem świata Legends of Runeterra!

Transmisja rozpocznie się o godzinie 11:00 na kanale Polsat Games. Miano najlepszego gracza TFT na świecie nie jest jedyną nagrodą podczas Reckoning: World Championship. W puli nagród ulokowano bowiem ponad 250 tysięcy dolarów.

Fot. devils.one

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze