Newsy
POLSKI ESPORT
Rainbow Six: Siege

Czy Polish Masters znów podstawi faworytom łatwe kąski?

23.07.2020, 13:24:18

Przed rewanżami Polish Masters na dobrą sprawę mogliśmy zastanawiać się nad wieloma kwestiami. Czy liderzy podtrzymają dobrą formę? Kiedy drużyny z dołu tabeli zaczną gonić rywali? Jak zmieni się sytuacja po zbliżających się kolejkach? Dziś na część tych pytań znamy potencjalną odpowiedź. Nie zapowiada się bowiem na zmianę warty.

Miała być czysta karta, jest pogłębienie przepaści między uczestnikami polskiej ekstraklasy Rainbow Six: Siege. Pierwsze rewanże nie przyniosły przecież zaskakujących rozwiązań, ponownie wrzucając na pierwsze strony esportowych portali faworytów.

Krótko mówiąc: Izako Boars nadal trafnie punktuje, TEETRES.SLAVGENT nie schodzi ze szczytu, XPG Invicta za wszelką cenę poprawia błędy popełnione w pierwszej fazie rozgrywek, a devils.one nie pozwala sobie na wpadki z PRIDE.

Jak będzie tym razem? Z wielkim prawdopodobieństwem możemy raczej napisać – bliźniaczo podobnie. Jeśli gracze zadomowieni w dolnych rejestrach tabeli nie zostaną nagle natchnieni, trudno dawać im szanse w pojedynkach z królami tabeli.

Cóż, zastanówmy się.

Czy pędzące po awans Diabły zaprzepaszczą szansę zdobycia trzech punktów w meczu z regularnie remisującym Hummingbirds? Byłby to strzał w stopę.

Czy rozwijające się z dnia na dzień Izako Boars może pozwolić sobie na porażkę przeciwko grającemu poniżej oczekiwań AVEZ Esport? Drużynie uznanej za najstabilniejszą w rozgrywkach byłoby to nie na miejscu.

Czy TEETRES.SLAVGENT, a więc goście przymierzeni już do zgarnięcia pucharu, wydłużą sobie potencjalną drogę do play-offów przegraną z PRIDE – czerwoną latarnią ligi? Nie żartujcie.

Najwięcej wątpliwości budzi rzecz jasna konfrontacja XPG Invicty oraz Actiny PACT. Oba zespoły nie nawiązały jeszcze do swojej optymalnej formy. Feniksy po świetnym starcie sezonu wpadły w wyraźny dołek, ale wciąż wydaje się to po prostu kryzys do przepracowania. W starciu z PACT-em, który ostatnio nie miał z nimi najmniejszych szans, wciąż to one są faworytami. Dziś nie powiemy jednak „murowanymi”. Triumf Natana „usoga” Rafała bardzo nas by nie zdziwił.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach Polish Masters:
  • 19:00 – devils.one vs. Hummingbirds
  • 20:00 – Izako Boars vs. AVEZ Esport
  • 21:00 – XPG Invicta vs. Actina PACT
  • 22:00 – PRIDE vs. TEETRES.SLAVGENT

Transmisja z meczów wraz z polskim komentarzem będzie dostępna na oficjalnym kanale Rainbow Six Siege Polska, a także w telewizji na kanale Polsat Games.

Fot. Ubisoft Polska
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze