Czy NA zgarnie kolejny tytuł VCT Masters? Gambit na drodze Envy do triumfu

Czy NA zgarnie kolejny tytuł VCT Masters? Gambit na drodze Envy do triumfu

19.09.2021, 13:05:52

Czas na kolejna epicką batalię pomiędzy dwoma regionami, które w każdym esporcie od lat toczą nieustanną walkę o prym. Gambit Esports, reprezentujące w tym wypadku EMEA, stanie w szranki z amerykańskim Team Envy w wyścigu o koronę VCT Masters Berlin. Czy Rosjanie udowodnią, że CIS może być Valorantową potęgą? A może Pujan „FNS” Mehta i jego kompani sprawią, że fani zza oceanu ponownie wpadną w euforię? 

Wczorajszego wieczoru byliśmy świadkami dwóch niesamowitych półfinałów w ramach VCT Masters Berlin. Na pierwszy ogień na serwerze zameldował się kolejno pierwszy, a także ostatni seed regionu EMEA. Choć Gambit Esports podchodziło do starcia z G2 z pozycji faworyta, to pojawiało się sporo opinii, że rozpędzony europejski kolektyw może być w stanie pokonać Rosjan i zameldować się w wielkim finale zmagań.

Serwer brutalnie zweryfikował jednak aspiracje piątki dowodzonej przez Jose Luisa „koldamente” Arangurena Herrero. O ile na premierowym Breezie początkowo było całkiem blisko, to G2 i tak nie było w stanie uporać się z genialnie dysponowanym Ayazem „nAtsem” Akhmetshinem i jego kolegami. Później nadszedł czas na Icebox, na którym podopieczni Andreya „Engha” Sholokhova zniszczyli rywali 13:0, co jest pierwszym takim rezultatem na LAN-owych turniejach międzynarodowych.

Później na placu boju zameldowali się zawodnicy Team Envy oraz 100 Thieves. Będący w świetnej formie Jaccob „yay” Whiteaker napędzał runda w rundę swoją ekipę, która pomimo wyrównanych początków obu map, nie miała kłopotów z tym, by uporać się z formacją weteranów rezultatem 2:0. Tym samym Envy wywalczyło awans na Mistrzostwa Świata w Valorancie, a dziś może zagwarantować dodatkowy seed dla swojego regionu.

W potyczce pomiędzy Gambit i Envy nie będzie zdecydowanego faworyta. Obie ekipy mogą się poszczycić fantastyczną dyspozycją strzelecką, decyzyjną oraz taktyczną. Zaskoczeniem nie będzie, jeśli do wyłonienia triumfatora potrzebne będzie pełne pięć map.

Spotkanie pomiędzy Gambit Esports oraz Team Envy zostało zaplanowane na godzinę 18:00. Wielki finał VCT Masters Berlin w formacie BO5 wraz z polskim komentarzem będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Tagi:
Gambit Esports Team Envy VCT Masters Berlin
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze