Czy łowca poskromi krokodyla? Ostateczne rozstrzygnięcie grup zimowego pucharu coraz bliżej

11.02.2021, 16:04:08

Tylko dwie kolejki czekają nas przed zakończeniem fazy zasadniczej Rainbow Six Polish Cup Winter. Wygląda jednak na to, że gra o być, albo nie być w play-offach dla części uczestników trwać będzie do samego końca.

Na trochę luzu i zagospodarowanie przestrzeni meczowej eksperymentami pozwolić mogą sobie aktualni mistrzowie Polski spod szyldu NOX Esports. Spółka Bartosza “AueRa” Hajmy jako jedyna wywalczyła dotychczas bilet do etapu pucharowego. Zrobiła to zresztą w sposób niemal perfekcyjny – z czystym od porażki kontem. Obok czterech zwycięstw ex-Dziki na koncie zgromadzili remis.

Aby dorobek punktowy jeszcze podkręcić, gracze NOX Esports staną dziś naprzeciw Cromcodiles. A Krokodyle radzą sobie całkiem nieźle, bo w tabeli – choć ciasnej – zajmują miejsce górnego rejestru. Czy jednak triumfy nad osłabionym SLAVGENT lub Hummingbirds pozwalają nam myśleć o niespodziance w meczu przeciwko turniejowym dominatorom? Cóż, AueR jeszcze przed meczem wcielił się w “łowcę krokodyli”. Przekaz przyjęty.

W nawiązaniu do przechodzącego kryzys SLAVGENT – zamykająca tabelę sekcja ponownie pojawi się na serwerze ze swoim menadżerem – Krystianem Sidorowiczem. Tym razem drużyna walcząca o pierwsze punkty w sezonie stanie naprzeciw devils.one – aktualnym wiceliderom. Diabły dostaną tym samym szansę ugruntowania swojej pozycji tuż za NOX Esports. Tym bardziej że reprezentanci brytyjskiej organizacji mogą urwać punkty ich bezpośrednim rywalom – Cromcodiles.

Dwa kolejne pojedynki będa z kolei bitwami na śmierć i życie. Nie odnajdziemy w nich bowiem żadnych pewniaków – każda z sekcji ma stosunkowo równe szanse na to, aby awansować dalej, bądź zakończyć zmagania z niczym. Koziołki Hp rzucą wyzwanie graczom XPG Invicty, a AVEZ Esport zaprosi na serwer Hummingbirds. 

Jeśli mielibyśmy wróżyć z fusów, stwierdzilibyśmy, że w najlepszej sytuacji znajdują się aktualnie zawodnicy Ośmiornic. Przed nimi przecież potyczka ze SLAVGENT w ostatniej kolejce, a więc potencjalna okazja na trzy “darmowe” punkty. Na drugiej szali widzimy z kolei XPG Invictę, która finiszować będzie z NOX Esports po drugiej stronie serwera.

Dzisiejsze mecze Rainbow Six Polish Cup Winter:

  • 19:00 – SLAVGENT vs. devils.one
  • 20:00 – Cromcodiles vs. NOX Esports
  • 21:00 – Koziołki Hp vs. XPG Invicta
  • 22:00 – Hummingbirds vs. AVEZ Esport

Etap zasadniczy potrwa łącznie siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów. Mecze transmitowane będą za pośrednictwem oficjalnego kanału organizatora na Twitchu.

Fot. Galeria esportowych tytanów
Tagi:
AVEZ Esport Cromcodiles devils.one Hummingbirds Koziołki Hp Rainbow Six Polish Cup Winter SLAVGENT XPG Invicta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze