Czy Legia będzie dziś świętować podwójnie?

11.07.2020, 09:22:17

Dziś Legia Warszawa może świętować dwa mistrzostwa kraju – jedno zdobyte po meczu z Cracovią Kraków, a drugie po zwycięstwie Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego w Ekstraklasa Games. Czy w stolicy będzie dziś podwójna feta?

Nieco łatwiejsze zadanie czeka piłkarzy warszawskiego klubu, którym do zdobycia tytułu wystarczy punkt w jednym z trzech ostatnich spotkań sezonu. Bogdanowski musi dziś zmierzyć się z siedmioma innymi zawodnikami, którzy w rundzie wiosennej i zimowej poradzili sobie najlepiej. W normalnych warunkach o mistrzostwo walczyłby w studiu Polsat Games, ale panująca pandemia pokrzyżowała plany organizatorów Ekstraklasa Games i decydujące spotkania trzeba rozgrywać przez internet.

Dzięki temu przewagę mogą zyskać młodsi, mniej doświadczeni zawodnicy, którzy nie są przyzwyczajeni do rywalizacji twarzą w twarz. W przypadku milosza93 jest inaczej – jego nie jest w stanie już nic zaskoczyć, wielokrotnie pokazywał swoją siłę, między innymi wygrywając rundę zimową wspomnianych zmagań. W wiosennej odsłonie dotarł „tylko” do półfinału, w którym przegrał z Kamilem „Riptorkiem” Soszyńskim z Jagiellonii Białystok.

Dziś Bogdanowskiego czeka niełatwe zadanie, ale takie, które może zrealizować. Jego pierwszym rywalem będzie przedstawiciel Arki Gdynia – Dominik „bogyys” Boguś. a w tej samej grupie znaleźli się jeszczeTomasz „Tomek601” Legut z Piasta Gliwice i właśnie… Riptorek.  Do hitowego pojedynku pomiędzy doświadczonymi graczami dojdzie około godziny 17:30.

W finałach PlayStation 4, do których dojdzie dziś, zobaczymy jednak ośmiu zawodników. Pełna lista uczestników przedstawia się następująco:

  • Dominik „bogyys” Boguś (Arka), Dawid „DawidPLx999 „Kamasiński (Cracovia), Kamil „Riptorek” Soszyński (Jagiellonia), Szymon „TheGameSimon” Bartkiewicz (Korona), Miłosz „milosz93” Bogdanowski (Legia), Tomasz „Tomek601” Legut (Piast), Piotr „Pontonix300” Szczepanik (Raków), Jakub „cyanide” Mikolajewski (Wisła Kraków)

Jutro z kolei zagrają ci, którzy rywalizują na Xboxie One. Wśród nich rwnież nie brakuje gwiazd sceny FIFA. O mistrzostwo powalczą chociażby Bartosz „bejott” Jakubowski, Gracjan „elpolako” Gołębiewski czy Patryk „koniu94” Jakubczak, triumfator wiosennej odsłony Ekstraklasa Games.

Wszyscy uczestnicy jutrzejszego turnieju:

  • Gracjan „elpolako” Gołębiewski (Arka), Patryk „Skobi12” Sobański (Górnik), Piotr „Piterek” Kochan (Jagiellonia), Kacper „FuRMaN ” Furmanek (Lech), Oskar „Osken” Orlowski (Pogoń), Michał „GentleMike” Lauer (Raków), Bartosz „Bejott” Jakubowski (Wisła Kraków), Patryk „koniu94” Jakubczak (KGHM Zagłębie)

I dziś, i jutro Ekstraklasa Games rozpocznie się o godzinie 16:00. Kibice będą musieli więc wybierać, albo oglądać na dwóch ekranach – na jednym piłkarskie zmagania, a na drugim wirtualną rywalizację.

Kto tym razem okaże się najlepszy? Kto zgarnie największą część z puli nagród wynoszącej 35 000 złotych? Czy Legia będzie dziś świętować podwójnie?

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze