Czy ktoś zatrzyma G2 Esports? Jankos i spółka bliscy mistrzostwa rundy zasadniczej LEC

Czy ktoś zatrzyma G2 Esports? Jankos i spółka bliscy mistrzostwa rundy zasadniczej LEC

06.03.2021, 12:32:00

Wczorajsze zmagania w LEC mogły być najważniejszymi w całym sezonie. To właśnie w piątkowy wieczór emocjonowaliśmy się pojedynkiem na samym szczycie tabeli LEC. G2 Esports drugi raz w tym sezonie pokonało Rogue i wykonało poważny krok w kierunku mistrzostwa rundy zasadniczej. 

Vander i spółka już na bezpiecznej pozycji

Nie tak dawno zamiatali doły tabeli LEC, a dziś samodzielnie okupują szóstą lokatę, które jest też ostatnią nagradzaną awansem do fazy pucharowej. Króliki przebyły naprawdę trudną drogę, lecz dziś nie muszą rozpamiętywać porażek. Wczoraj dorzucili do worka ze zwycięstwami kolejne – tym razem przeciwko Astralis. Zanzarah i spółka byli dominowani od pierwszej krwi aż do wtargnięcia rywali do ich bazy. Ekipa Oskara “Vandera” Bogdana odnalazła przepis na wygrywanie. Dziś to może jednak nie wystarczyć, w końcu po drugiej stronie Summoner’s Rift zamelduje się G2 Esports.

Krok od tytułu

Piątkowe zmagania nie tylko przybliżyły niektórych do awansu do fazy pucharowej LEC, ale też mogły rozstrzygnąć losy pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej ligi. Na szczycie bowiem jeszcze wczoraj panował niesamowity ścisk. G2 Esports i Rogue szli łeb w łeb, ale pewne było, że po bezpośrednim starciu jedna ze stron przybliży się do pierwszej pozycji na koniec sezonu. Niespodzianki nie było – G2 ostatnio wygrywa wszystko i zwyciężyło też tym razem. Tylko kataklizm może odebrać ekipie Jankosa szczyt tabeli.

Selfmade nie daje szans Czekoladowi

U jednego z Polaków świeciło wczoraj słońce, drugiemu natomiast padał na głowę deszcz. I ten deszcze leje już nieprzerwanie od jakiegoś czasu, a EXCEL po długiej obecności w czołowej szóstce z hukiem z niej wypadło. To jeszcze nie koniec Pawła “Czekolada” Szczepanika i spółki, jednak ostatnie starcia reprezentantów brytyjskiej organizacji nie dają nadziei na lepsze jutro. A koniec rundy zasadniczej już za tydzień.

Wczorajsze wyniki LEC: 

  • MAD Lions 1:0 Schalke 04
  • Misfits 1:0 Astralis
  • G2 Esports 1:0 Rogue
  • Vitality 1:0 SK Gaming
  • Fnatic 1:0 EXCEL

Harmonogram LEC na dziś:

  • 17:00 – Schalke 04 vs Astralis
  • 18:00 – Vitality vs EXCEL
  • 19:00 – Fnatic vs SK Gaming
  • 20:00 – G2 Esports vs Misfits
  • 21:00 – Rogue vs MAD Lions

Wszystkie mecze LEC z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
Czekolad Excel Fnatic G2 Esports Inspired Jankos LEC Misfits Gaming Rogue Selfmade Trymbi Vander
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze