MAD Lions już z awansem. Czy Cloud9 przebudzi się na czas?

11.05.2021, 13:18:51

Dwie kolejne sekcje awansowały do Rumble Stage podczas Mid-Season Invitational. Mowa o reprezentantach Europy spod szyldu MAD Lions, a także PSG Talon z Pacific Championship Series. Czy sztuka ta uda się również Cloud9?

To nie było wielkie wyzwanie. MAD Lions do meczów rewanżowych podchodziło z czystym kontem i choć powinęła im się noga, ostatecznie ich awans nazwać można pewnym. Mimo niespodziewanej porażki z ⁠İstanbul Wildcats Wściekłe Lwy zdołały bowiem ponownie ograć zarówno PSG Talon, jak i paiN Gaming.

Żbiki ze Stambułu na jednym wyskoku zakończyły natomiast serię zaskoczeń. Dzień otworzyły triumfem nad faworytami z Europy, aby w konsekwencji przegrać dwa kolejne mecze. ⁠İstanbul Wildcats z bilansem 1:5 pożegnało się więc z turniejem. Ich śladem podążyli ponadto reprezentanci paiN Gaming. Oba zespoły podzieliły wcześniejszy los Unicorns of Love.

MAD Lions oraz PSG Talon zameldowały się w drugim etapie MSI. Dołączyły tym samym do Royal Never Give Up z chińskiego LCK, a także Pentanet.GG – ekipy z Australii. W Rumble Stage pozostały już tylko dwa wolne miejsce.

MAD Lions na dobrej drodze po awans do drugiego etapu MSI

A bić się będą o nie DWG KIA – mistrzowie Korei, Cloud9 z amerykańskiego LCS, japońskie DetonatioN FocusMe, a także Infinity Esports – organizacja z Kostaryki. Awans Koreańczyków wydaje się niezagrożony. To w końcu nie tylko faworyci grupowi, ale w ogóle – zespół mający spore szanse na wzniesienie trofeum. 

Batalia toczyć będzie się prawdopodobnie o drugie miejsce. Zarówno Cloud9, DetonatioN FocusMe, jak i Infinity Esports mogą pochwalić się bowiem bliźniaczym bilansem jednego triumfu i dwóch porażek. Każdy mecz ma więc ogromne znaczenie.

Światowa publika przyglądać będzie się bezsprzecznie Cloud9. Amerykańska sekcja z Luką “Perkzem” Perkovićem w składzie rozgrywki rozpoczęła bardzo ospale. Czy reprezentanci LCS zdążą wybudzić się z letargu? Cóż, po wicemistrzostwie Teamu Liquid wywalczonemu podczas poprzedniej edycji region tego oczekuje.

Harmonogram dzisiejszych meczów MSI:

  • 15:00 – DWG KIA vs. Cloud9
  • 16:00 – Infinity Esports vs. DetonatioN FocusMe
  • 17:00 – Infinity Esports vs. DWG KIA
  • 18:00 – DetonatioN FocusMe vs. Cloud9
  • 19:00 – DetonatioN FocusMe vs. DWG KIA
  • 20:00 – Infinity Esports vs. Cloud9

Wszystkie spotkania w ramach MSI wraz z polskim komentarzem możecie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Riot Games

Tagi:
Cloud9 MSI
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze