Pozostały dwie szanse. Czy Anonymo awansuje dziś na FLASHPOINT?

Pozostały dwie szanse. Czy Anonymo awansuje dziś na FLASHPOINT?

29.04.2021, 09:08:38

Polscy kibice od dawna nie mieli tylu poważnych powodów, żeby śledzić zamknięte kwalifikacje do ważnego turnieju międzynarodowego. W przypadku FLASHPOINT pretekstem jest oczywiście Anonymo Esports i ich spore szanse na awans.

FLASHPOINT toczy się już bez x-kom AGO, które uznało wyższość Dignitas, ale wciąż istnieje możliwość wysłania polskiej drużyny na prestiżowy turniej międzynarodowy. Dzięki skutecznej grze w drabince wygranych Anonymo Esports wywalczyło przecież aż trzy sposobności awansu.

Podczas pierwszego boju o potencjalny bilet Polakom powinęła się noga. Konfrontacja z Complexity stała się istnym thrillerem pełnym smutku i frustracji, ale nie brakowało jej chwil  ekstazy. Biało-czerwoni zgarnęli Mirage’a, popisali się wachlarzem imponujących zagrań i najzwyczajniej w świecie udowodnili, że nawet w obliczu dziesiątej drużyny świata nie składają łatwo broni.

Trudno powiedzieć, jak zakończyłby się mecz, gdyby Kristian „k0nfig” Wienecke wstał z łóżka lewą nogą. Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że Anonymo Esports ma realne szanse, by podnieść się w kolejnym pojedynku. 

Pierwszą okazją do dopisania się na listę uczestników FLASHPOINT będzie pojedynek z Double Poney. Daleko mu jednak do czystej formalności. Na pewno nie wystarczy, by Polacy po prostu pojawili się na serwerze i odklepali kilkadziesiąt rund. Francuzi co prawda przegrali w meczu otwarcia z Dignitas, aczkolwiek stali się postrachem drabinki przegranych. Z kwitkiem odprawili już ENCE, Movistar Riders i Endpoint Team.

Prawdopodobnie szykuje się więc zacięta walka. A nawet swego rodzaju honorówka. Obie sekcje w światowym rankingu dzieli zaledwie jedna pozycja. DBL Poney plasuje się na miejscu czterdziestym szóstym, Anonymo – czterdziestym siódmym. Batalia będzie się więc toczyć nie tylko o awans, ale również potwierdzenie tego, której sekcji faktycznie bliżej do globalnej czołówki.

18:00 – Anonymo Esports vs. Double Poney – BO3

Jeśli biało-czerwoni zawodnicy potkną się w pierwszym meczu, nie wszystko będzie stracone. Pozostanie im bowiem jeszcze jedna możliwość awansu. W meczu decydującym zmierzą się wtedy z przegranym meczu HAVU Gaming kontra Sprout. Potencjalny pojedynek ostatniej szansy zaplanowano na 21:00.

Fot. Skill Factor / Patrycja Gawryszewska
Tagi:
Anonymo Esports Flashpoint 3
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze