Czekolad w EXCEL! Bestia z Barczewa spróbuje podbić LEC

04.12.2020, 20:10:25

Koniec sagi transferowej z udziałem Pawła “Czekolada” Szczepanika. Wszystkie znaki na ziemi i niebie łączyły byłego midlanera AGO ROGUE z Excel Esports już od jakiegoś czasu, jednak włodarze organizacji kazali nam sporo czekać. Teraz jednak możemy wykrzyczeć już oficjalnie – mamy kolejnego polaka z LEC. Bestia z Barczewa jeńców nie bierze, będzie grubo.

Dlaczego wybór Excel padł akurat na Czekolada? Cóż – próżno było szukać lepszych kandydatów na obsadzenie tej pozycji. Szczepanik to nie tylko mistrz letniego European Masters i wiosennej odsłony Ultraligi, ale też kluczowa postać drużyny w drodze do obu tych sukcesów. Bo gdyby nie on, gablota AGO ROGUE mogłaby świecić pustkami. A teraz pęka w szwach. W takim stylu można opuszczać organizację z podniesioną głową.

Szał na Bestię z Barczewa co prawda nie zahaczył nawet o skalę pukimanii, jednak w rodzinnym mieście Szczepanika trwają ponoć poważne rozmowy na temat stawiania pomnika przy głównej drodze. Dumny Czekolad miałby witać odwiedzających i żegnać wyjeżdżających. Negocjacje stanęły jednak na etapie “oni nie chcą, społeczność LoL-a chce”. To daje całe 50%, więc nie jest znowu tak źle.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę być częścią rodziny Excel Esports. W tym roku byłem w stanie wygrać European Masters i dołączyć do drużyny występującej w LEC. Następny krok? Wygrać z klaunami z G2 Esports. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć wszystkich w Berlinie napisał na Twitterze polski midlaner.

Z tym Berlinem nie bylibyśmy tacy pewni, a przynajmniej nie za prędko. Pandemia przecież nie ustępuje i poza produkcją do studia LEC nie wrócił dotychczas nikt inny. Nie zmienia to jednak fakty, że czekamy na powrót LAN-owej rywalizacji. Zobaczyć takiego Czekolada w trykocie Excel na streamie z LEC? Marzenie.

– Jestem przekonany, że poradziłbym sobie z presją LEC. Być może od samego początku nie byłbym najlepszym graczem w lidze, ale czuję, że po pewnym czasie zaliczyłbym znaczący postęp. Łatwiejszy dostęp do treningów z najlepszymi zespołami w Europie jest ogromnym komfortem dla gracza, który chce się rozwijaćmówił nam po sukcesie AGO ROGUE Szczepanik. No to co, czekamy. Chcemy być świadkami tego rozwoju. My wszyscy.

Co transfer Czekolada oznacza dla polskiej sceny? Niemal kompletną przebudowę AGO ROGUE. Mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Polacy nie mieli tu jednak wiele do gadania. Nie ta liga. Grube ryby sięgały po mistrzów EU Masters i według plotek składu AGO ROGUE na kolejny sezon będzie całkowicie wymieniony. No ale nie narzekamy. W końcu lepszej kuźni talentów dawno nie mieliśmy.

Kiedyś kumple z drużyny, teraz rywale na Rifcie. Czekolad w swoim debiutanckim sezonie w LEC będzie musiał się zmierzyć z byłymi partnerami z AGO ROGUE. Na placu boju już na niego czekają Trymbi czy Zanzarah, Szygenda już grzeje się do rywalizacji, a Woolite… cóż, dajcie mu szansę. Ostatnią.

Skład EXCEL na przyszły sezon:

  • Felix “Kryze” Hellström
  • Daniel “Dan” Hockley
  • Paweł “Czekolad” Szczepanik
  • Patrik “Patrik” Jírů
  • Tore “Tore” Hoel Eilertsen

Fot. AGO ROGUE

Tagi:
AGO ROGUE Czekolad EXCEL Esports LEC
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze