Czekolad oficjalnie poza Excel Esports

14.05.2021, 13:24:53

Potwierdziły się plotki mówiące o tym, że Paweł “Czekolad” Szczepanik opuści szeregi Excel Esports. Polak oficjalnie znalazł się dziś poza kadrą drużyny występującej w LEC.

Wraz z Czekoladem brytyjską organizację opuścił Tore “Tore” Hoel Eilertsen – dotychczasowy wspierający składu. Jeśli wierzyć zakulisowym informacjom sprzed kilkunastu dni, miejsce Szczepanika zająć ma niebawem Erlend “nukeduck” Våtevik Holm. Wciąż są to jednak wyłącznie przypuszczenia.

Zawsze będziemy wdzięczni za pasję i umiejętności, które obaj wnieśli do zespołu i życzymy obojgu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Zmiany w składzie nigdy nie są łatwe, jednak musimy szukać sposobów na poprawę synergii i wydajności naszego zespołu – napisał w oficjalnym komunikacie Joey “YOUNGBUCK” Steltenpool.

– Poza sezonem przeprowadziliśmy rozległe próby i jesteśmy przekonani, że w stworzymy skład, który pomoże nam zrealizować nasze ambicje związane z letnim splitem – kontynuował główny trener Excel Esports.

Redakcja Dot Esports zdradziła, że do wspomnianych odsunięć od Excel Esports miało dojść już podczas wiosennego splitu. Wówczas Czekolad i Tore zostali nawet poproszeni o opuszczenie siedziby klubu. O ile Francuz faktycznie wrócił do domu, o tyle Polak musiał pozostać w domu szkoleniowym z uwagi na brak zrobionego wcześniej testu na obecność COVID-19. 

Szybko okazało się jednak, że wymiana zawodników z akademią w tamtym akurat momencie kłóciła się z regulaminem LEC. Czekolad i Tore znów stanęli więc na posterunku i brali czynny udział w zmaganiach.

Czekolad: Główny cel w LEC? Pokonać Humanoida

Excel Esports wiosenny sezon najważniejszych rozgrywek League of Legends w Europie zakończyło na siódmym miejscu. Skład Czekolada osiągnął bilans siedmiu zwycięstw i jedenastu porażek. Za nimi uplasowali się wyłącznie reprezentanci Teamu Vitality oraz Astralis.

Nieznana jest jeszcze przyszłość Czekolada. Ten nie pokusił się również o komentarz ze swojej strony. Tore łączony jest natomiast z akademią MAD Lions. W Excel zastąpi go prawdopodobnie Petr „denyk” Haramach.

Fot. AGO ROGUE
Tagi:
Czekolad EXCEL Esports Tore
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze