Czego dowiedzieliśmy się w 7. tygodniu ESL MP?

Czego dowiedzieliśmy się w 7. tygodniu ESL MP?

21.10.2020, 09:15:32

Snax zasługuje na zniżkę we wszystkich kolejach, burito jest dobre nie tylko w piątkowy wieczór, a w żyłach graczy Illuminar Gaming płynie roztwór krwi z dziwnym, wysokoprocentowym napojem alkoholowym. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się w 7. tygodniu ESL MP?

Burito dobre nie tylko w piątkowy, późny wieczór

Wszystkim nam nie jest obce uczucie nagłego ataku głodu w późny, piątkowy wieczór. Wtedy każdy ma już jakieś prywatne preferencje. Jedni atakują pobliską budkę z kebabem, inni szukają w Google Maps jakiejś restauracji McDonalds, która jest czynna całą dobę. Są też tacy, którzy lubią, jak przypiecze. I z latarką wypatrują gościa w sombrero, który sprzeda im najlepsze burito w mieście.

Wczoraj okazało się, że burito będzie dobre nie tylko w piątkowy wieczór, ale też wtorkowe popołudnie, czy każdą inną porę rozgrywania spotkań w ramach ESL MP. Maciej “burito” Jędrzejewski grał wczoraj jak prawdziwy bohater i to głównie dzięki jego zasługom Pompa Team zakończył dzień z czterema dodatkowymi oczkami na koncie. Tych jednak nadal nie ma zbyt wiele. Pompa, aby uciec spod kreski, musi przeskoczyć jeszcze wiele gór.

Gracze iHG muszą mieć rosyjskie korzenie

Zdratswujtie tawarisz – krzyczeli do swoich rywali reprezentanci Illuminar Gaming jeszcze przez inauguracją pojedynku na Duscie2. Ci już wtedy powinni zacząć przeczuwać, że coś jest nie tak. Przywitania po rosyjsku? I mapa, którą ludzie w tamtym regionie wprost ubóstwiają? Nietrudno połączyć wątki.

Po kilku odsłuchach “Kalinki” byli przede wszystkim Paweł “reatz” Jańczak, Tomasz “phr” Wójcik i Mikołaj “mouz” Karolewski. To właśnie ta trójka prowadziła swoją ekipę do triumfu i także oni popisali się w tym spotkaniu ACEm. Nie, nie jakąś grupową eliminację wszystkich rywali. Piątkę ustrzelił każdy z wymienionych, z osobna. Aż strach pomyśleć, co płynie w żyłach tych gości. Roztwór krwi z… dopowiedzcie sobie sami.

Snax zasługuje na zniżkę studencką w kolejach państwowych

Czy taka mu się przyda? Wątpimy, w końcu z formą jak wczoraj żart o “de_train do Warszawy” mocno się przedawnia. Mimo wszystko Pogorzelski we wszystkich swoich występach na tej mapie gra tak koncertowo, że aż żal nie dać mu w nagrodę jakiejś zniżki na przejazdy. 

Choć przyjemniej byłoby zaproponować zniżkę na loty międzypaństwowe. Ale tu pojawiają się trzy problemy. Pierwszy – te nadal są mocno utrudnione przez panującą na świecie sytuację. Drugi – a po co, skoro nadal nie ma turniejów LAN-owych? Trzeci – Illuminar, mimo że gra dobrze, wciąż na żadne istotne wydarzenie się nie dostało. Ale z takim Snaxem pozytywny scenariusz jest niewykluczony.

bogdan ma więcej zwycięstw w ESL MP niż pasha

I to jest niepodważalny fakt, z którym nie można się kłócić. Czy to oznacza więc, że bogdan>pasha? Z tym możemy poczekać do ewentualnych zwarć w ramach innych krajowych rozgrywek. Rokita do składu AVEZ Esport wskakuje bowiem regularnie i kto wie – być może wkrótce będzie mieć więcej zwycięstw od Jarząbkowskiego we wszystkich nadwiślańskich ligach, które coś znaczą.

Ładnie wyglądające statystyki nie chronią jednak AVEZ od góry problemów, która ich ostatnio nawiedza. Brak stałego, piątego ogniwa. Kłopoty zdrowotne jednego z graczy. Innemu nawala internet. Skumulowanie pecha w jednym punkcie jest ogromne, jednak jeśli Ośmiornice to przetrwają, możemy być pewni, że wrócą silniejsze. Polacy mają to w końcu we krwi.

Wisła jest do ogrania, ale czy do zatrzymania?

Komplementów w stronę Wisły All in! Games Kraków w ostatnich tygodniach popłynęło już tyle, że zawodnikom nie chce się już nawet rozpływać. Dlatego jedna porażka na pewno im się przydała. Żeby zostawić na chwilę te skowronki i wrócić do rzeczywistości, w której Wisła mimo wszystko dominuje.

Team Gaminate co prawda urwał Białej Gwieździe trzy punkty, jednak w kontekście sytuacji w ligowej tabeli niewiele to zmienia. Wciąż trudno wierzyć, że ktoś będzie w stanie zdetronizować Wiślaków z tronu w rundzie zasadniczej. Ci mają znaczną przewagę nawet nad drugimi w tabeli reprezentantami Actina PACTU, a zegar ligowy tyka. Do zakończenia pierwszego etapu ESL MP pozostały dwa tygodnie.

Wydaje się, że tylko iHG jest w stanie coś zdziałać. Inna sprawa jest taka, że dwa najbliższe tygodnie będą dla phra i spółki niezwykle intensywne, w końcu rozegrali oni niewiele ponad połowę swoich spotkań. Na przestrzeni siedmiu tygodni. Ale jeśli forma dopisze, w Wiśle zrobi się gorąco.

Fot. Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze