Czas wyłonić pierwszych reprezentantów EMEA w Berlinie. Acend powalczy z Gambit

Czas wyłonić pierwszych reprezentantów EMEA w Berlinie. Acend powalczy z Gambit

16.08.2021, 08:23:35

Już dzisiejszego wieczoru poznamy pierwsze dwie ekipy, które będą reprezentować region EMEA na kolejnym międzynarodowym LAN-ie w świecie VALORANTA. Do boju o przepustkę na VCT Masters Berlin staną dziś gracze Acend, G2 Esports, SuperMassive Blaze oraz Gambit Esports, a oczy rodzimych kibiców będą zwrócone przede wszystkim na Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta, którzy spróbują przedłużyć też swoją serię bez przegranej do piętnastu kolejnych spotkań. 

W niedzielne popołudnie pożegnaliśmy kolejne dwie ekipy, które liczyły się w walce o wyjazd do Berlina. W pierwszej kolejności na serwerze zameldowali się reprezentanci Guild Esports oraz Fire Flux Esports i choć Szwedzi byli zaledwie delikatnym faworytem, to na placu boju pokazali prawdziwą dominację. Po względnie wyrównanym Splicie przenieśliśmy się wszak na Ascent, na którym turecki kolektyw nie zgarnął nawet jednej rundy i w bolesny sposób zakończył swoją przygodę w turnieju.

Później przenieśliśmy się z kolei do potyczki pomiędzy Natus Vincere oraz Giants Gaming. Formacja Kirilla „Clouda” Nehozhina zdecydowała się na wybór mapy Ascent, na której pomimo pięknego powrotu przegrali w dogrywce, ale grając z nożem na gardle potrafili wygrać pierwszy Breeze w swojej historii i przenieść igrzyska na Splita. Tam na swojej flagowej Jett genialnie zaprezentował się Štěpán „Ambi” Beránek, który był prawdziwym motorem napędowym swojej ekipy.

Punktualnie o siedemnastej będziemy świadkami inauguracji półfinałów drabinki wygranych. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się matchupie Acend podejmie Gambit Esports, które do dolnej drabinki zrzuciło wcześniej Guild Esports triumfując nad Szwedami rezultatem 2:0. Faworytem będą naturalnie triumfatorzy VCT Masters I na Starym Kontynencie, ale gigant z regionu CIS bez cienia wątpliwości może się pokusić o sprawienie niespodzianki.

Nie mniej ciekawie zapowiada się także bezpośrednia walka G2 Esports z SuperMassive Blaze. Turecka drużyna marzeń będzie chciała udowodnić, że są gotowi uratować honor własnego kraju i zapewnić rodzimym kibicom porcję wrażeń w trakcie berlińskich zmagań. Rozpędzona piątka dowodzona przez Jose Luisa „koldamente” Arangurena Herrero w pierwszym starciu w ramach VCT Challengers EMEA wyglądała dużo lepiej niż podczas europejskich Challengersów, więc będą po prostu faworytem.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT Challengers EMEA: 

  • 17:00 – Acend vs. Gambit Esports
  • 19:00 – G2 Esports vs. SuperMassive Blaze

Wszystkie mecze w ramach VCT Challengers EMEA wraz z polskim komentarzem śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Acend

Tagi:
Acend G2 Esports Gambit SuperMassive Blaze VCT Challengers EMEA
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze