Czas wyłonić pierwszego LAN-owego mistrza od dawna. Dla kogo trofeum w Kolonii?

16.07.2021, 08:43:24

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca tegorocznego wydarzenia w Kolonii. Spośród kilkunastu ekip w stawce zostało już zaledwie sześć najlepszych. Dziś na placu boju zobaczymy Virtus.pro, Astralis, FaZe Clan oraz Gambit. Kto pożegna się z marzeniami o uniesieniu mistrzowskiego pucharu?

Astralis wraca na właściwe tory… powoli

Z jednej strony obserwujemy coraz lepszą grę duńskiego kolektywu, a z drugiej z tyłu głowy wciąż przewijają się nam słowa kapitana drużyny – Lukasa “gla1ve’a” Rossandera. On bowiem w wywiadzie dla HLTV stwierdził, że minie mnóstwo czasu, zanim Astralis bez rasowego snajpera w składzie wróci na sam szczyt.

Niezła zasłona dymna, Panie gla1ve.

Pierwszym pucharowym przeciwnikiem Astralis będzie Virtus.pro. Drużyna, która według najróżniejszej maści statystyk miała być na szarym końcu wyścigu po końcowy triumf. I nie, nie gdzieś z tyłu. Dosłownie – widzieliśmy ten skład na ostatniej pozycji. A tu taka miła niespodzianka.

Dziś o wskazanie faworyta niezwykle ciężko. Nie pomaga też analiza potencjalnego banowania map, bowiem drużyny te preferują grę na zupełnie innych terytoriach bitwy. Wielce prawdopodobne, że o triumfie przesądzi zatem loteria w CS-owym wydaniu, czyli mecz na Ancient.

LAN Clan czy zwykły fart?

Z jednej strony najlepsza drużyna świata, która jest dziś podwójnie zmotywowana, aby swoją dominację wreszcie przypieczętować LAN-owym triumfem. To Gambit, drużyna Hobbita, wzór do naśladowania naszych czasów. Formacja stanowiąca model, której tropem już wkrótce będzie chciało pójść wiele innych drużyn.

Z drugiej skład grający w kratkę w internecie. Ekipa, która już chyba z piąty raz poprosiła o pomoc tego samego gościa. FaZe Clan, czyli wielka niewiadoma. Jedno jednak wiemy na pewno – gra na LAN-ie im sprzyja. I rezultat dzisiejszej serii wcale nie jest z góry przesądzony. Choć walka o marzenia będzie niezwykle ciężka.

Zwycięstwa FaZe Clanu nad Heroic, Vitality czy Spirit imponują, jednak dziś drużyna będzie musiała przejść samą siebie. Nieczęsto ma się bowiem okazję, aby ujarzmić najlepszy skład na świecie. Coś nam jednak podpowiada, że tryb LAN Clan został odpalony na dobre. I to będzie cudowne widowisko.

Harmonogram IEM Cologne na dziś:

  • 16:00 – Virtus.pro vs Astralis
  • 19:15 – Gambit vs FaZe Clan

Wszystkie mecze IEM Cologne wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. ESL / Steffie Wunderl

Tagi:
Astralis FaZe Clan Gambit IEM Cologne Virtus.pro
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze