Czas wyłonić nowego mistrza kraju! Dziś i jutro ostatnie mecze ESL MP

15.05.2021, 11:06:24

Jeszcze nie minęła nam zadyszka po wczorajszym, szalonym starciu, które zapewniło nam Anonymo Esports, a już nadciąga kolejna dawka wrażeń. Dziś odbędą się bowiem półfinałowe starcia wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Na linii startowej meldują się wspomniane Anonymo oraz AGO, Izako Boars i HONORIS. Kto już jutro będzie świętować tytuł?

Dzika fantazja czy druga młodość weteranów?

W pierwszej batalii dnia spotkają się Izako Boars oraz HONORIS. Obie drużyny zachwycały wysoką formą w trakcie rundy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski i dziś nie dziwi nas półfinałowy meldunek żadnej z nich. Trudno natomiast pokusić się o wytypowanie faworyta do zwycięstwa, bowiem zarówno jedni, jak i drudzy posiadają mnóstwo argumentów.

Z jednej strony mamy HONORIS, którego końcowy triumf byłby cudowną historią. Barwy drużyny reprezentują przecież Wiktor “TaZ” Wojtas oraz Filip “NEO” Kubski – osoby, których przeciętnemu kibicowi Counter-Strike’a przedstawiać nie trzeba. Jeszcze przed sezonem nikt nie typowałby, że drużyna ta znajdzie się tak blisko końcowego sukcesu. Dziś nie zdziwimy się, jeżeli zgarnie dla siebie całą pulę.

Inny pomysł na przebieg mistrzostw ma jednak Izako Boars. Według dziennikarzy portalu Cybersport.pl tuż po zakończeniu EMP z drużyną pożegna się Mateusz “TOAO” Zawistowski. The One And Only oraz The Last Dance? Brzmi przepięknie.

Przedwczesny finał

Anonymo Esports oraz x-kom AGO – to właśnie takiej obsady spodziewalibyśmy się w finałowym spotkaniu. Kiepska dyspozycja Jastrzębi w rundzie zasadniczej zrzuciła ich jednak na samo dno finałowej drabinki, a w efekcie skazała na bój z podopiecznymi Adriana “imd” Piepera.

Anonymo Esports napędzone wczorajszym triumfem z NIP posiada dziś najważniejszą przewagę – pewności siebie. Ta czasem przeradza się jednak w bolączkę, jeśli użyje się jej w błędny sposób. A AGO? ESL MP zawsze było jednym z priorytetów organizacji, zatem nie zdziwimy się, jeśli drużyna przygotuje przeciwnikom wiele niespodzianek.

Harmonogram ESL MP na dziś:

  • 16:00 – HONORIS vs Izako Boars
  • 19:00 – Anonymo Esports vs x-kom AGO

Wszystkie mecze ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnej transmisji ESL Polska w tym miejscu.

Fot. Bartek Wolinski/Red Bull / GG League/Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze