Czas udowodnić potencjał. AVEZ rozpocznie walkę o DreamHack Masters Spring

Czas udowodnić potencjał. AVEZ rozpocznie walkę o DreamHack Masters Spring

18.04.2020, 11:41:23

W tym roku trzykrotnie wygrywali otwarte kwalifikacje, a raz udało im się triumfować również w zamkniętym etapie. AVEZ wyrasta na speca od eliminacyjnych maratonów, a przed nimi kolejna ogromna szansa. Formacja dowodzona przez Piotra „nawrota” Nawrockiego rozpocznie dziś wyścig o marzenia, a na mecie czeka spokojnie awans do DreamHack Masters Spring.

Wczorajszego wieczoru podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity dopełnili formalności i po zwycięstwie z portugalskim sAw cieszyli się z kolejnego, małego sukcesu. AVEZ jako jedyna rodzima piątka zdołała przedrzeć się przez otwarty etap eliminacji do DreamHack Masters Spring, ale prawdziwe wyzwanie dopiero przed nimi. W zamkniętych kwalifikacjach czekają bowiem rywale z nieco wyższej półki.

Oprócz biało-czerwonych w stawce zobaczymy takie marki jak OG, forZe, Virtus.pro, GODSENT, Spirit, LDLC i FATE. Na pierwszy ogień Polacy staną w szranki z ekipą Mikaila „Maikelele” Billa, która ostatnie oficjalne spotkanie rozegrała prawie miesiąc temu. Międzynarodowy kolektyw występował wówczas w ESL Pro League, gdzie udało im się co prawda ograć ENCE i Spirit, ale przy tym ponieśli sromotną klęskę w meczach przeciwko Astralis, NiP i Vitality. Cóż, lekko na pewno nie będzie.

Z drugiej strony, jak nie z GODSENT, to z kim? O ile nie ulega wątpliwości, że Martin „STYKO” Styk i jego kompani są na ten moment o wiele wyżej notowaną formacją, o tyle wydawać by się mogło, że międzynarodowy zespół i tak jest w zasięgu AVEZ. Patrząc na pozostałe rozstawione drużyny i tak można stwierdzić, że Polacy trafili najlepiej, jak się dało. No może ciut lepsze byłoby Virtus.pro, które przegrałoby pewnie nawet z Emeritos Banditos.

W zależności od wyniku pierwszego meczu AVEZ czeka dziś jeszcze jedno starcie. Kami „KEi” Pietkun i spółka podejmą kogoś z dwójki forZe i LDLC, a już tylko od nich zależy, czy spotkanie zostanie rozegrane w drabince przegranych, czy wygranych.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach zamkniętych kwalifikacji DreamHack Masters Spring:

15:00 – forZe vs. LDLC
18:00 – OG vs. FATE
18:00 – Virtus.pro vs. Spirit
18:00 – GODSENT vs. AVEZ
21:00 – Mecze drabinki przegranych
21:00 – Mecze drabinki wygranych

Spotkania AVEZ będziecie mogli śledzić na ich oficjalnym kanale na platformie Twitch.

Fot. AVEZ Esport / Kamil Zieliński

Tagi:
AVEZ bogdan DreamHack Masters Spring forZe GODSENT KEi Kylar LDLC Markoś molsi nawrot
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze