Czas rozpocząć walkę o prym nad Wisłą. x-kom AGO, HONORIS, IHG, Wisła, IB i Anonymo ruszają po koronę ESL MP

Czas rozpocząć walkę o prym nad Wisłą. x-kom AGO, HONORIS, IHG, Wisła, IB i Anonymo ruszają po koronę ESL MP

08.03.2021, 08:53:19

Po długich tygodniach oczekiwań wraca to, co tygryski lubią najbardziej. Punktualnie o 16:30 zainaugurowana zostanie pierwsza kolejka wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski, a organizatorzy przygotowali dla nas trzy arcyciekawe spotkania. Na dzień dobry na serwerze zameldują się reprezentanci x-kom AGO oraz HONORIS, a nieco później powody do kibicowania będą mieli również sympatycy Wisły All in! Games Kraków i Illuminar Gaming. Poniedziałkowe wojaże domknie z kolei potyczka pomiędzy Anonymo oraz Izako Boars. 

Minęły ponad trzy miesiące od zakończenia jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Już dziś rozpocznie się z kolei kolejna odsłona walki o prestiżowe trofeum, nagrody pieniężne, a przede wszystkim przepustki przybliżającej biało-czerwonych do ESL One Cologne 2021 i DreamHack Masters.

W pierwszej kolejności na serwerze będziemy mieli szansę oglądać reprezentantów x-kom AGO oraz HONORIS. Zespoły te spotkały się już w bezpośrednim starciu 22 lutego, kiedy to rywalizowały w regionalnej fazie Snow Sweet Snow 2. Formacja dowodzona przez Damiana „Furlana” Kislowskiego nie pozostawiła wówczas przeciwnikom żadnych złudzeń, ogrywając Filipa „NEO” Kubskiego i spółkę 16:5 na Nuke’u i 16:6 na Mirage’u. Tym razem będziemy jednak naturalnie świadkami 2xBO1, więc rezultat może być zupełnie inny.

O 18:30 dostaniemy z kolei powtórkę z finału ostatniej odsłony ESL MP. Na placu boju stanie Wisła All in! Games Kraków, a po drugiej stronie barykady ujrzymy Illuminar Gaming. Faworytem tego starcia trzeba naturalnie nazwać podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego, jednak nie można wykluczyć, że Kuba „Markoś” Markowski i jego kompani zaprezentują nam kawał solidnego Counter-Strike’a i sięgną po triumf na co najmniej jednej mapie.

Wieczór upłynie za to pod znakiem niezwykle ciekawej potyczki pomiędzy Anonymo Esports oraz Izako Boars. Zarówno piątka dowodzona przez Wiktora „mynio” Kruka, jak i podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego, zanotowali całkiem udane wejście w nowy rok, więc należy oczekiwać zaciekłego pojedynku. Znaczna większość rodzimych kibiców widzi zresztą Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i jego kompanów na szczycie końcowego podium, więc będzie to świetna szansa, by rozpocząć ligowy maraton z wysokiego C.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach ESL MP: 

  • 16:30 – HONORIS vs. x-kom AGO
  • 18:30 – Wisła All in! Games Kraków vs. Illuminar Gaming
  • 20:30 – Anonymo Esports vs. Izako Boars

Wszystkie mecze w ramach ESL Mistrzostw Polski będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze