Czas rozpocząć nowy sezon. Polacy ruszają do walki o V4

Czas rozpocząć nowy sezon. Polacy ruszają do walki o V4

14.08.2021, 10:39:32

Po wakacyjnej przerwie i przetasowaniach na rodzimej scenie CS:GO czas na pierwszy sprawdzian odświeżonych składów. O godzinie 17:00 rozpoczną się otwarte kwalifikacje V4 Future Sports Festival, a na placu boju zamelduje się prawdziwy kordon biało-czerwonych.

Jak po każdej szufli, nadzieje polskich kibiców zostały wywindowane do maksimum. Kilkutygodniowy rozbrat z rodzimym CS:GO sprzyja z pewnością budowie napięcia, które przed pierwszymi spotkaniami biało-czerwonych jest na pewno ogromne. Zwłaszcza że na dzień dobry dostaniemy znienawidzone otwarte kwalifikacje, czyli prawdziwe igrzyska śmierci. W weekend na serwerach zobaczymy niemalże wszystkie ekipy z nadwiślańskiej czołówki.

Niemalże, bo w kwalifikacjach udziału nie weźmie udziału Anonymo Esports, co jest spowodowane tym, że data finałów imprezy koliduje z terminem wydarzenia, w którym weźmie udział cały zespół CS:GO. Tym samym na naturalnych faworytów drabinki eliminacyjnej wyrastają takie zespoły jak x-kom AGO, Wisła All in! Games Kraków, HONORIS, Izako Boars czy MAD DOG’S PACT.

W kwalifikacjach V4 po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć odświeżone rostery takich ekip jak MAD DOG’S PACT, Wisła All in! Games Kraków, M1 EDEN czy HONORIS. W pewnym sensie zmiany zaszły też przecież w x-kom AGO, które dla wielu będzie głównym faworytem do awansu. Skoro zresztą o wywalczeniu przepustki mowa, to warto zaznaczyć, że sam proces jest dość skomplikowany. Po weekendzie cztery najlepsze ekipy przejdą dalej, a stawkę uzupełni czwórka z drugiej tury otwartych kwalifikacji.

Do głównego etapu europejskich kwalifikacji Polska wyśle jednak tylko jedną ekipę. Dla innych biało-czerwonych formacji będzie jeszcze jednak jedna furtka w postaci międzynarodowych kwalifikacji dostępnych dla wszystkich, z których awans do Budapesztu zapewni sobie czwórka szczęśliwców.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze