Czas pierwszych pożegnań. Dziś drugi dzień finałów Polish Cup Winter

27.02.2021, 11:00:28

Wczoraj na dobre rozpoczęła się rywalizacja na finałach Polish Cup Winter. Byli pierwsi zwycięzcy, lecz obyło się bez większych niespodzianek. Co dziś zafundują nam reprezentanci Illuminar Gaming i Cromcodiles? Która ekipa pożegna się z turniejem jako pierwsza? Kto jako pierwszy sięgnie po wielki finał – NOX czy devils.one?

Pokaz siły

Bo tak trzeba nazwać wczorajsze popisy NOX Esports i devils.one. Jasne, spodziewaliśmy się, że oba starcia mogą zakończyć się ich triumfem, lecz nie podejrzewaliśmy, że w przeciągu dwóch serii zobaczymy zaledwie cztery mapy. Bez żadnych dogrywek. Bez dodatkowych emocji.

Historia zatoczyła więc koło. devils.one znów podejmie aktualnych mistrzów kraju w zaawansowanej fazie wielkiego turnieju. Oba składy pamiętamy z rywalizacji w wielkim finale Polish Masters, jednak dziś to nieco zmienione piątki. Większą przebudowę przeszło NOX, jednak to nie znaczy, że dziś jest gorszą formacją od tej, która jeszcze kilka miesięcy temu zakładała puchar na głowę po zdobyciu Mistrzostwa Polski.

– Ciężko stwierdzić czy jesteśmy dziś silniejsi niż w trakcie zdobywania Polish Masters. Jesteśmy na etapie przemian. Cały turniej PCW poświęciliśmy na testowanie ustawień i nowych strategii. Nie trenowaliśmy też zbyt wiele. Finały tego wydarzenia pokażą z jakiej gliny nas ulepiono i czy możemy śmiało mówić, że jesteśmy silniejsi. Jeśli wygramy w tym momencie, to wygramy zawsze mówił nam tuż przed finałami Polish Cup Winter Bartek “AueR” Hajma, zawodnik NOX Esports.

Pierwsze pożegnanie

Nikt nigdy nie chce żegnać się z turniejem jako pierwszy, jednak format jest bezlitosny i nie oszczędzi nikogo. Nie dość, że głupio tak opuszczać towarzystwo przed resztą (trochę jak na imprezie, gdy zbytnio poszaleliście i szukacie lokacji do spokojnego snu), to jeszcze ominie Cię podium. Stawka pojedynku Illuminar Gaming z Cromcodiles będzie więc większa, niż mogłoby się wydawać.

Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Nie ma co wróżyć z fusów, trzeba stawić się na transmisję, którą znajdziecie w tym miejscu i przekonać się na własnej skórze.

Harmonogram finałów Polish Cup Winter na dziś:

  • 15:00 – Illuminar Gaming vs Cromcodiles
  • 18:00 – NOX Esports vs devils.one

Już jutro triumfator zawodów wzbogaci się nie tylko o chwałę, ale też połowę z puli nagród wynoszącej 20 tysięcy złotych.

Fot. Ubisoft

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze