Czas na debiut Nivery w barwach Team Liquid. Bracia Benrlitom rozpoczną wyścig o VCT Champions

Czas na debiut Nivery w barwach Team Liquid. Bracia Benrlitom rozpoczną wyścig o VCT Champions

11.10.2021, 09:26:40

Wczorajszego popołudnia rozpoczęły się zmagania w ramach VCT Champions Last Chance Qualifier w regionie EMEA. Premierowe zwycięstwa odnieśli reprezentanci G2 Esports oraz Futbolist, a już dziś na serwerze zamelduje się między innymi Team Liquid, w którym finalnie zadebiutuje młodszy brat Adila „ScreaMa” Benrlitoma, czyli naturalnie Nabil „Nivera” Benrlitom. Dla 20-letniego Belga będzie to oficjalny start Valorantowej przygody. 

Osiem ekip, tylko jeden slot na Mistrzostwach Świata w Valorancie. Już wczoraj pierwszy krok w stronę triumfu na kwalifikacjach do VCT Champions poczynili zawodnicy G2 Esports oraz Futbolist, jednak rywalizacja dopiero się rozkręca, a triumfatora zmagań poznamy dopiero w niedzielę.

Na serwerze w pierwszej kolejności zameldowali się zawodnicy G2 Esports oraz Anubis Gaming Europejski kolektyw był naturalnie wielkim faworytem potyczki z triumfatorami Strike Arabia, co udowodnił na pierwszej arenie, na której całkowicie zdominował przeciwników. Dobra dyspozycja Hazema „aveza” Khaleda i Mohameda „shalaby” Shalabiego pozwoliła jednak postawić realny opór na Breezie, co nie przełożyło się jednak na zwycięstwo. Udany comeback napędzany przez Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa poprowadził półfinalistów VCT Masters Berlin do rezultatu 2:0.

Później oglądaliśmy tureckie derby pomiędzy Futbolist oraz Oxygen. Tak jak można się było spodziewać, zobaczyliśmy dużo fizycznego Valoranta, jednak ostatecznie ryzykowna kompozycja Oxygen okazała się gwoździem do trumny. Wybór dwóch sentineli na Splicie pozwolił na zgarnięcie zaledwie sześciu punktów zaliczki po stronie broniącej, co było oczywiście żałosnym dorobkiem przed przejściem do ofensywy. Na Ascencie piątka dowodzona przez Ufuka „SasuKe” Göktaşa zaliczyła z kolei udany powrót.

Dziś wyścig o VCT Champions rozpocznie z kolei Team Liquid, które zadebiutuje w nowym składzie. Kilka tygodni temu miejsce Jamesa „Kryptixa” Afflecka zajął oficjalnie Nabil „Nivera” Benrlitom, który po raz pierwszy w historii połączy na serwerze siły ze swoim bratem, legendarnym Adilem „ScreaMem” Benrlitomem. Podopieczni Connora „Sliggiego” Blomfielda zmierzą się z organizacją One Breath Gaming, która przejęła większość składu forZe.

Wcześniej, bo o godzinie 17:00, czeka nas niezwykle ciekawa potyczka pomiędzy Szwedami z Guild Esports oraz turecką drużyną marzeń pod banderą SuperMassive Blaze. Faworytem będą naturalnie uczestnicy ostatniego VCT Masters, jednak skandynawski kolektyw dowodzony przez Malkolma „bonkara” Rencha miał mnóstwo czasu na przygotowania i pracę nad swoimi bolączkami, co powinno być argumentem w kontekście walki z wyżej notowanym rywalem.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach VCT EMEA LCQ: 

  • 17:00 – Guild Esports vs. SuperMassive Blaze
  • 19:00 – Team Liquid vs. One Breath Gaming

Wszystkie mecze w ramach EMEA LCQ wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Team Liquid

Tagi:
G2 Esports Guild Esports Nivera ScreaM Team Liquid VCT Champions VCT LCQ EMEA
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze