Czas kolejnych pożegnań z LCQ EMEA. Guild Esports i SuperMassive Blaze na szlaku po zwycięstwo

Czas kolejnych pożegnań z LCQ EMEA. Guild Esports i SuperMassive Blaze na szlaku po zwycięstwo

15.10.2021, 10:53:01

Już dziś dwie kolejne ekipy stracą szansę na awans na VCT Champions Berlin. Na krawędzi znajdują się obecnie cztery formacje, z czego aż trzy pochodzą z regionu tureckiego. Faworytami w dzisiejszych potyczkach będą Szwedzi z Guild Esports, którzy zmierzą się z Oxygen Esports, a także reprezentanci SuperMassive Blaze, którzy stoczą derbowy bój z Futbolist. 

Czwartek stanął pod znakiem przerwy w zmaganiach podczas Last Chance Qualifier. Odpoczywały zarówno ekipy, które są już o krok od awansu na Valorantowe Mistrzostwa Świata, jak i te, które muszą się jeszcze solidnie napocić. Dopiero w sobotę na serwer wrócą gracze Team Liquid oraz G2 Esports, którzy wyrastają na faworytów do końcowego triumfu, a już dziś swój żywot postara się przedłużyć Guild Esports, Oxygen Esports, Futbolist oraz SuperMassive Blaze.

W pierwszej kolejności na serwer wjedzie dziś Guild Esports oraz Oxygen Esports. William „draken” Sundim i jego kompani są w pozycji żelaznego faworyta, jednak historia pokazała już wielokrotnie, że Szwedzi w najmniej spodziewanych momentach potrafią mieć ogromne kłopoty z takimi aspektami jak wykańczanie spotkań czy zachowanie skupienia w grze przeciwko underdogom. Oxygen dostało solidne bęcki od Futbolist i o mało co nie stracili mapy z Anubis Gaming.

Samo Futbolist spróbuje zrewanżować się SuperMassive Blaze za finał lipcowych tureckich Challengersów. Latem SMB wygrało co prawda wynikiem 3:2, jednak niezłe występy w Challengers EMEA i VCT Masters Berlin sprawiły, że dziś o drużynie Meliha „pAury” Karadurana mówimy jako o zdecydowanym Goliacie w pojedynku z Dawidem. Derby powinny dostarczyć wielu emocji, ale ciężko uwierzyć w to, że SMB miałoby nie ustawić rewanżowej batalii z Guild.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach VCT LCQ EMEA: 

  • 17:00 – Guild Esports vs. Oxygen Esports
  • 19:00 – SuperMassive Blaze vs. Futbolist

Wszystkie mecze podczas LCQ EMEA wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Futbolist Guild Esports Oxygen Esports SuperMassive Blaze VCT LCQ EMEA
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze