CS:GO znów płatne i dzień później gigantyczna fala banów. Przypadek?

CS:GO znów płatne i dzień później gigantyczna fala banów. Przypadek?

06.06.2021, 13:27:54

Jednego dnia CS:GO znów staje się płatne w swoim pełnym wymiarze, drugiego ponad dziesięć tysięcy aktywnych kont zostaje zbanowanych. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, aby zauważyć tu pewne powiązania. Valve wreszcie wzięło się za walkę z oszustami? Lepiej późno, niż wcale!

Raptem przedwczoraj ekscytowaliśmy się nową aktualizacją CS:GO, która wprowadziła w życie jakże potrzebne zmiany. Najważniejsze tryby gry wreszcie przestały być darmowe, a co za tym idzie najprawdopodobniej znacznie zmniejszono potencjalną liczbę oszustów chcących zepsuć rozgrywkę innym. Już to napawało optymizmem przed kolejnymi miesiącami naszej ukochanej strzelanki, jednak po wczorajszych zdarzeniach jesteśmy w jeszcze lepszych nastrojach.

Dlaczego? Otóż jak podaje portal ConVart, ponad dziesięć tysięcy kont aktywnych kont w CS:GO zostało zablokowanych w ciągu wczorajszej doby. O skali tego wyniku niechaj świadczy fakt, że zazwyczaj ta liczba nie przekracza tysiąca blokad, natomiast tym razem mówimy o ponad dziesięciokrotnym wzroście. Niestety już dziś wiemy, że był to raptem jednorazowy wypadek, a nie nowy trend. Dziś nałożono bowiem zaledwie 74 blokady, jednak nie pogardzimy, jeśli fale jak ta wczorajsza będą zdarzać się częściej.

CS:GO fala banów

Fot. ConVars

Czy Valve wreszcie zabrało się za porządną walkę z oszustami? Wiele razy byliśmy przekonani o tym, że to prawda, dlatego teraz wstrzymamy się z osądami. Niedawna aktualizacja i ta fala wskazują jednak, że wszystko zmierza w pomyślnym dla społeczności kierunku.

Fot. ConVars

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kracy
Kracy
15 dni temu

Jestem jedną z tych 10k osób… Zero cheatow jedynie co zrobiłem to dałem zagrać koledze kilka meczy na moim koncie żeby się pobawił z mniejszymi rangami. A może to ban za derankowanie? Nie mam pojęcia, jednak straciłem konto na którym grałem 1400h i posiadając skiny o wartości 400 złotych…