CS:GO znów płatne i dzień później gigantyczna fala banów. Przypadek?

06.06.2021, 13:27:54

Jednego dnia CS:GO znów staje się płatne w swoim pełnym wymiarze, drugiego ponad dziesięć tysięcy aktywnych kont zostaje zbanowanych. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, aby zauważyć tu pewne powiązania. Valve wreszcie wzięło się za walkę z oszustami? Lepiej późno, niż wcale!

Raptem przedwczoraj ekscytowaliśmy się nową aktualizacją CS:GO, która wprowadziła w życie jakże potrzebne zmiany. Najważniejsze tryby gry wreszcie przestały być darmowe, a co za tym idzie najprawdopodobniej znacznie zmniejszono potencjalną liczbę oszustów chcących zepsuć rozgrywkę innym. Już to napawało optymizmem przed kolejnymi miesiącami naszej ukochanej strzelanki, jednak po wczorajszych zdarzeniach jesteśmy w jeszcze lepszych nastrojach.

Dlaczego? Otóż jak podaje portal ConVart, ponad dziesięć tysięcy kont aktywnych kont w CS:GO zostało zablokowanych w ciągu wczorajszej doby. O skali tego wyniku niechaj świadczy fakt, że zazwyczaj ta liczba nie przekracza tysiąca blokad, natomiast tym razem mówimy o ponad dziesięciokrotnym wzroście. Niestety już dziś wiemy, że był to raptem jednorazowy wypadek, a nie nowy trend. Dziś nałożono bowiem zaledwie 74 blokady, jednak nie pogardzimy, jeśli fale jak ta wczorajsza będą zdarzać się częściej.

Fot. ConVars

Czy Valve wreszcie zabrało się za porządną walkę z oszustami? Wiele razy byliśmy przekonani o tym, że to prawda, dlatego teraz wstrzymamy się z osądami. Niedawna aktualizacja i ta fala wskazują jednak, że wszystko zmierza w pomyślnym dla społeczności kierunku.

Fot. ConVars

Tagi:
CS:GO fala banów Valve
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kracy
Kracy
15 dni temu

Jestem jedną z tych 10k osób… Zero cheatow jedynie co zrobiłem to dałem zagrać koledze kilka meczy na moim koncie żeby się pobawił z mniejszymi rangami. A może to ban za derankowanie? Nie mam pojęcia, jednak straciłem konto na którym grałem 1400h i posiadając skiny o wartości 400 złotych…