CS:GO śladami VALORANTA. shroud zorganizuje watching party IEM Cologne

17.07.2021, 10:51:43

Wielki sukces watching party organizowanego przez shrouda przy okazji największych turniejów VALORANTA nie umknął uwadze władz ESL. Te zgłosiły się do kanadyjskiego streamera, dzięki czemu fani CS:GO również będą mogli doświadczyć podobnego wydarzenia. 

Michael “shroud” Grzesiek to jeden z największych, a na pewno najbardziej znanych streamerów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że jego watching party istotnych turniejów strzelanki od Riot Games cieszyły się ogromną popularnością. Mówimy tu przecież o oglądalności rzędu nawet setek tysięcy osób.

Swoją szansę w tym wszystkim zwęszył ESL, który postanowił podłączyć się pod sukces Kanadyjczyka. Czy watching party CS:GO będą cieszyć się podobną popularnością, co te z VALORANTA? Na pewno nie, tu nie ma nawet żadnych wątpliwości. Transmisje shrouda dla fanów produkcji Riot Games stały się już pewnym rytuałem, a widownię napędzały sukcesy rodzimych formacji. W półfinałach turnieju w Kolonii takich nie zobaczymy. A kto zagra?

Przede wszystkim FaZe Clan, który wczoraj sensacyjnie wyrzucił za turniejową burtę faworyta całych zawodów – Gambit. Czy rosyjska paczka swój sukces zawdzięczała internetowej epoce? Jeden turniej to zbyt mało, żeby to stwierdzić, jednak wystarczająco, żeby zauważyć poprawę gry FaZe po przenosinach na LAN-a. LAN Clan w swojej najlepszej odsłonie.

Dziś będzie jednak równie ciężko, jeśli nie jeszcze bardziej. Skład dowodzony przez Finna “karrigana” Andersena zmierzy się bowiem z Natus Vincere, które dobrze wie, jak smakuje triumf w Kolonii. Tym razem co prawda nie będzie wzniesienia pucharu pośród tysięcy fanów, jednak co wygrali, to ich.

W drugim półfinałowym starciu zobaczymy G2 Esports oraz Astralis. Duńczycy stoczyli wczoraj szaloną, wielogodzinną bitwę z Virtus.pro. Gracze europejskiej mieszanki podchodzą do serii wypoczęci. Czy to już wystarczający argument, aby dziś po południu przywdziać barwy G2 Esports?

Harmonogram IEM Cologne na dziś:

  • 16:00 – G2 Esports vs Astralis
  • 19:15 – Natus Vincere vs FaZe Clan

Wszystkie mecze IEM Cologne wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu. Watching party shrouda znajdziecie natomiast pod tym adresem.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
IEM Cologne shroud
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze