cs_summit kolejnym przystankiem majorowego cyklu

cs_summit kolejnym przystankiem majorowego cyklu

19.05.2020, 21:21:29

Szósta odsłona cs_summit będzie kolejnym turniejem z cyklu Regional Major Ranking – poinformowali działacze Beyond the Summit. Rozgrywki dotyczyć będą regionów Europy i Ameryki Północnej.

Turniej zapewni 25% więcej punktów niż ESL One: Road to Rio w rankingu kwalifikacyjnym prowadzącym na kolejnego Majora. Naturalnie dla okresu przejściowego zawody odbędą się w trybie internetowym. Zarówno w europejskiej, jak i północnoamerykańskiej puli nagród umieszczono 200 tysięcy dolarów.

Zawody graniczyć będą z BLAST Premier Spring Europe oraz letnią przerwą graczy, wypełniając niejako lukę między dwoma okresami.

Dla Beyond the Summit to sytuacja wyjątkowa. Do tej pory organizatorzy odpowiadali wyłącznie za zmagania LAN-owe. Wszystkie pięć dotychczasowych odsłon zawodów odbyło się przecież w Los Angeles. Pierwszy raz w historii rozgrywki cs_summit otrzymają ponadto wsparcie ze strony Valve.

Uczestnictwo w zawodach determinować będzie najprawdopodobniej pozycja w Regional Major Rankingu. Na czele europejskiej klasyfikacji stoją: Astralis, G2 Esports, Team Vitality czy FaZe Clan, a w Ameryce Północnej przodują: Team Liquid, 100 Thieves, Gen.G Esports i Evil Geniuses.

Przedstawiciele Valve podkreślili ponadto, że latem nie zorganizują turniejów rankingowych dla zespołów z Ameryki Południowej oraz Oceanii. Dodatkowe nieogłoszone jeszcze zmagania czekają natomiast reprezentantów Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji. Prawdopodobnie odpowie za nie organizator niepowiązany z Beyond the Summit.

Szósta edycja cs_summit odbywać się będzie od 22 czerwca do 5 lipca.

Fot. Beyond the Summit

Tagi:
Beyond the Summit cs_summit Major Valve
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze