CS-owcy charytatywnie. Nadchodzi turniej z pulą 1,5 miliona dolarów

CS-owcy charytatywnie. Nadchodzi turniej z pulą 1,5 miliona dolarów

21.06.2021, 17:28:01

Drużyny z całego świata wezmą już wkrótce udział w Gamers Without Borders 2021, czyli charytatywnym turnieju CS:GO. W stawce nie zabraknie polskiego akcentu, bowiem zaproszenie otrzymało ENCE – formacja Olka “hadesa” Miśkiewicza oraz Pawła “Dychy” Dychy. Pula turnieju to aż 1,5 miliona dolarów, a uczestnicy, który zdobędą jej część, otrzymają prawo wybrania celu charytatywnego, które zechcą wesprzeć.

To nie pierwsza odsłona turnieju charytatywnego Gamers Without Borders. W ubiegłym roku najlepsze drużyny z całego świata rywalizowały bowiem o nagrody, których łączna pula wynosiła 2 miliony dolarów. Walczyli oczywiście nie dla siebie, a dla innych – bo taki cel przyświeca rozgrywkom spod tego szyldu.

Wtedy w wielkim finale Natus Vincere poskromiło reprezentantów mousesports. Dziś rosyjskiej paczki na serwerze nie zobaczymy, jednak Myszy zgłaszają swoją obecność. My jednak patrzymy w zupełnie innym kierunku – w polskim kierunku. Dlaczego?

Zaproszeniem zostali wyróżnieni przedstawiciele ENCE, czyli między innymi Dycha oraz hades. Dwójka Polaków już wkrótce otrzyma szansy przyjemnej rywalizacji, której przyświeca szczytny cel. Polacy trafili do grupy z mousesports, MIBR i NIP. Będzie z kim ćwiczyć.

Lista drużyn zaproszonych do Gamers Without Borders 2021:

  • ENCE
  • MIBR
  • mousesports
  • NIP
  • BIG
  • Dignitas
  • FaZe Clan
  • FURIA

Kiedy rozpocznie się Gamers Without Borders 2021? Turniej ruszy już jutro, czyli 22 czerwca i potrwa do 27 czerwca włącznie. Pula nagród – jak wspominaliśmy – wyniesie 1,5 miliona dolarów. Zawody są rozgrywane pod hasłem “No One Left Behind”. Ich celem jest pomoc w dystrybucji szczepionek na COVID-19 do krajów uboższych, słabiej rozwiniętych i tych bardziej narażonych na zakażenie.

Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
ENCE Gamers Without Borders 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze