Complexity żegna trenera. keita kończy przygodę z amerykańską organizacją

16.07.2021, 16:15:24

Słabe wyniki na Intel Extreme Masters Cologne zaczynają zbierać swoje żniwo w czołowych ekipach globu. Wczorajszego wieczoru oficjalnie ogłoszone zostało rozstanie Jamiego „⁠keity⁠” Halla z amerykańską organizacją Complexity. 28-letni szkoleniowiec zakończył tym samym swoją ponad dwuletnią przygodę pod banderą formacji Jasona Lake’a. 

Jamie „keita” Hall dołączył do Complexity Gaming w czerwcu 2019 roku, zastępując na pozycji szkoleniowca Matta „Wardena” Dickensa. Brytyjski trener objął wówczas pieczę nad zespołem złożonym z takich zawodników jak Ricky „Rickeh” Mulholland, Rory „dephh” Jackson czy Owen „oBo” Schlatter. 28-latek był jednym z autorów przebudowy składu, który miał stworzyć sławnego już Juggernauta i włączyć się do rywalizacji o najwyższe laury.

Wśród najważniejszych sukcesów Complexity z keitą na pokładzie należy wymienić przede wszystkim triumf podczas europejskich finałów BLAST Premier Spring 2020. Formacja grająca pod batutą Brytyjczyka zdominowała też w ubiegłym roku cykl Home Sweet Home i zajęła podium na kilku prestiżowych imprezach, jednak losy zespołu zostały skomplikowane przez problemy zdrowotne Valentina „poizona” Vasileva, a takżę przez niespodziewane odejście Owena „oBo” Schlattera, który nie chciał przebywać długimi miesiącami w Europie podczas pandemii COVID-19.

Zmiana trenera nastąpiła krótko po rozczarowującym występie Complexity w trakcie IEM Cologne 2021. Podopieczni keity co prawda uporali się z ViCi i LDLC w playinnach, jednak w głównym etapie zostali napoczęci przez G2, a wyrzuceni za burtę dzień później przez Virtus.pro.

Z uwagi na rozpoczynającą się właśnie przerwę wakacyjną Complexity będzie miało sporo czasu na znalezienie nowego szkoleniowca. Najbardziej atrakcyjnymi nazwiskami dostępnymi na rynku wydają się takie osobistości jak Danny „⁠zonic⁠” Sørensen czy Wilton „⁠zews⁠” Prado.

Aktualny skład Complexity: 

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • William „RUSH” Wierzba
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage

Fot. DreamHack / Stephanie ”Vexanie” Lindgren

Tagi:
Complexity IEM Cologne keita
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze