COLdzera. Brazylijczyk zmienił FaZe na Complexity – przynajmniej na jakiś czas

COLdzera. Brazylijczyk zmienił FaZe na Complexity – przynajmniej na jakiś czas

10.09.2021, 11:04:21

Marcelo “coldzera” David znów wskoczy w esportowy trykot i stanie do rywalizacji z najlepszymi. Po trzech miesiącach spędzonych na ławce FaZe Clanu Brazylijczyk zasilił skład Complexity. Jak na razie – na zasadach tymczasowego zastępstwa.

The Man, The Myth, The Beast w stan nieaktywności przeszedł w czerwcu 2021 roku. Po niemal dwudziestu miesiącach aktywnej gry w FaZe Clanie, którym rytm częściej od sukcesów wybijały porażki, coldzera postanowił sam usadzić się na ławce rezerwowych. Jak tłumaczył – nie mógł zgodzić się na dalsze ciągnięcie pasma przegranych. Na powrót do aktywnej gry czekał trzy miesiące. Okazja nadarzyła się zresztą dość niespodziewanie.

Complexity ekspresowo potrzebowało bowiem zmiennika, który mógłby wejść w buty Kristiana „⁠k0nfiga⁠” Wienecke. Duńczyk nabawił się bowiem poważnej kontuzji i złamany nadgarstek uniemożliwia mu trening oraz udział w oficjalnych meczach. Trudno powiedzieć, jak długo nieaktywny będzie dwudziestoczterolatek. Pewnym jest jednak, że coldzera barwy Complexity reprezentować będzie co najmniej do PGL Majora.

Witamy coldzerę, który dołącza do nas na czas majorowego cyklu. Nie mógłbym prosić o bardziej doświadczonego gracza do zastąpienia k0nfiga w tym niefortunnym czasie. Przede wszystkim ta decyzja została podjęta z myślą o zdrowiu Kristiana. Nie chcemy wywierać na niego presji, aby wrócił, zanim będzie na to gotowy, ponieważ moglibyśmy jeszcze bardziej opóźnić jego powrót do pełni zdrowia lub spowodować dalsze szkody zaznacza Graham Pitt, General Menager Complexity.

Dołączenie do Complexity zbiegło się w czasie z końcem kontraktu Brazylijczyka w FaZe Clanie. Oto więc jeden z najbardziej utytułowanych zawodników świata zasilił szeregi nowej drużyny na zasadach darmowego transferu. Głośno zaznaczyć trzeba jednak, że David nie został ogłoszony stałym reprezentantem klubu. Zarówno sam zainteresowany, jak i przedstawiciele Complexity dużymi zgłoskami zaznaczają tymczasowy charakter ruchu.

Skład Complexity:

  • Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer
  • Valentin „⁠poizon⁠” Vasilev
  • Justin „⁠jks⁠” Savage
  • Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
  • Marcelo „⁠coldzera⁠” David – stand-in
  • Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu – trener
  • Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke – zwolnienie medyczne

Dobre wieści dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o mojej przyszłości. Zostałem ogłoszony przez FaZe Clan wolnym agentem, a teraz mam zamiar wykorzystać to w Complexity w trakcie rekonwalescencji k0nfiga. Zdecydowałem się wracać do gry bardzo powoli. Kluczowy w podejmowaniu decyzji dotyczącej mojej przyszłości, która wciąż jest niepewna, ma być spokój napisał coldzera za pośrednictwem Twittera.

Dziękuję FaZe Clanowi za wszystko podczas wspólnie spędzonego czasu. Gra u waszego boku była nie tylko niesamowitym doświadczeniem, ale też niemałym honorem – dodał, żegnając byłego pracodawcę i kompanów.

Rewolucja w FaZe. coldzera przechodzi na ławkę rezerwowych

Tym samym zakończyła się krótka przygoda Nielsa Christiana „⁠NaToSaphiX⁠” Sillassena, który k0nfiga zastępował – i to z dość dobrym skutkiem – w czternastym sezonie ESL Pro League. Pierwszym testem coldzery w nowych barwach będzie BLAST Premier Fall.

Fot. ESL / Helena Kristiansson

Tagi:
coldzera Complexity FaZe Clan k0nfig
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze