Biznes
CS:GO
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Co dalej z Areną Illuminar? Skąd zmiany w gronie pracowników? Pytamy zarząd organizacji

25.03.2020, 14:46:04

W październiku 2019 Illuminar Gaming ogłosiło plany na przyszłość, których lwią część stanowił projekt budowy areny w centrum Warszawy. Pół roku później na próżno doszukać się informacji, z której dowiedzielibyśmy się czegoś o etapie prac. W ostatnich dniach na stronie beesfund dało się jednak znaleźć zakładkę poświęconą właśnie wspomnianej inicjatywie, co zrodziło szereg pytań. O wszystkie kluczowe kwestie związane z projektem oraz aktualny stan drużyny CS:GO zapytaliśmy zarząd organizacji.

Naturalnym pytaniem, które pojawiło się na naszych językach krótko po zobaczeniu zbiórki na portalu beesfund, było: dlaczego tak późno? Od momentu ogłoszenia planów organizacji minęło już praktycznie pół roku i wydawać by się mogło, że tego typu inwestycja jest jednym z priorytetów firmy. Z uzyskanej przez nas odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że początkowe założenia marki szybko ewoluowały, a Illuminar nie pracuje przy projekcie samodzielnie. Mało tego, sama arena będzie tworem niezależnym.

Przede wszystkim chcielibyśmy zdementować informację o rozpoczęciu zbiórki przez Illuminar Gaming. Od zeszłego roku współpracujemy nad tym projektem z jedną z platform crowdfundingu udziałowego. Od początku założeń, Arena Esportowa była projektem, który chcieliśmy zbudować z udziałem społeczności, dlatego zdecydowaliśmy się założyć w grudniu Spółkę Akcyjną i przygotować się formalnie do emisji. Początkowo zakładaliśmy, że będzie to również dom dla IHG, jednak z biegiem czasu doszliśmy do wniosku, że to powinien być wspólny projekt, który łączy, a nie dzieli organizacje i podmioty związane z esportem. Przez długi czas teaser zbiórki był ukryty, ostatnio wróciliśmy do komunikacji po nawiązaniu wstępnych rozmów z innymi organizacjami, jednak ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że odłożyliśmy prace nad tym projektem oraz samą emisję. Pragniemy zaznaczyć, że Arena przekształca się w projekt niezależny od Illuminar, oczywiście nie ukrywamy, że bliski sercu IHG, natomiast zarządzany niezależnie i niewrażliwy na kondycję organizacji – mówił nam rzecznik prasowy Illuminar Gaming, Wojtek Niesiobędzki.

Illuminar w dalszym ciągu zajmuje się jednak aktywnie pozyskiwaniem nowych inwestorów, którzy wsparliby budowę areny. Dowiedzieliśmy się również, że aktualnie wszystko znajduje się dalej w fazie planowania. Zapytani o obecność zupełnie nowych sponsorów reprezentanci organizacji odpowiedzieli w następujący sposób:

Tak, na tym polu idzie nam bardzo dobrze, jednak nie zdradzamy w tej chwili, jakie podmioty są zainteresowane wsparciem takiego przedsięwzięcia. Jesteśmy przed zatwierdzeniem projektu i przed rozpoczęciem finansowania, więc nie ma o czym mówić w kontekście prac budowlanych – poinformowało nas IHG.

Na próżno szukać jednak szczegółowych dotyczących ewentualnej wysokości zbiórki poprzez beesfund. – Zasady sprzedaży akcji są regulowane przez KNF i najlepiej zaczerpnąć wiedzy tam lub u przedstawicieli Beesfundu. Nie mogę ujawniać szczegółów ewentualnej emisji – jeżeli taka się odbędzie, z pewnością będzie transparentna, a wszystkie wątpliwości będziemy rozwiewać na bieżąco – zapewnił rzecznik prasowy Illuminar.

Praktycznie nie da się w tym momencie uniknąć również pytań dotyczących aktualnej sytuacji na świecie. Globalna walka z pandemią odbija się również na rynku esportowym, więc pod znakiem zapytania stoi między innymi oryginalna data otwarcia obiektu. Początkowo premierowe otwarcie bram areny było zaplanowane na końcówkę 2020 roku.

Z uwagi na aktualną sytuację na świecie, obawy dotyczą wszystkich planów, które zakładają wzrost przez inwestycję. Nie wiadomo, ile potrwa obecna sytuacja epidemiologiczna, więc w tej chwili skupiamy się na tym, żeby zadbać o naszych fanów w digitalu. Odpalamy akcje i aktywacje związane z #stayathome i próbujemy dostarczyć fanom rozrywki zdalnie. Jeżeli sytuacja na świecie się nie zmieni, to koniec 2020 roku nie wygląda na bezpieczny termin otwarcia, nawet gdybyśmy finalnie próbowali rozpocząć prace w tym roku – czytamy w odpowiedzi wysłanej do nas przez Illuminar.

Korzystając z okazji, postanowiliśmy również dowiedzieć się, z czego wynikały ostatnie zwolnienia w sztabie Illuminar. Z organizacją pożegnali się ostatnio Krzysztof Pogan – dotychczasowy dyrektor kreatywny, a także Maciej Cypryjański, który pełnił funkcję performance coacha męskiej dywizji CS:GO. Obaj byli wcześniej bardzo chwaleni za swój wkład w funkcjonowanie formacji. Szokujące wydaje się zwłaszcza rozstanie z Cypryjańskim, który według wypowiedzi zawodników stanowił ważny element zespołu i wpłynął znacząco na postawę indywidualną poszczególnych jednostek.

Ostatnie zmiany kadrowe w Illuminar Gaming są spowodowane przebudową składu CS:GO – wprowadzamy zmiany nie tylko wśród zawodników, ale także w sposobie zarządzania i funkcjonowania drużyny. Wszystko dla dobra zawodników, współpracowników no i oczywiście naszych fanów. Czekajcie na informacje – niedługo zaprezentujemy nowy skład i nasze plany na nadchodzące półrocze – czytamy w komunikacie wystosowanym do nas przez IHG.

W dużym skrócie można spokojnie stwierdzić, że podstawową różnicą jest samo przeznaczenie obiektu, jakim będzie arena. Początkowo miał to być dom Illuminar, w którym miały przecież powstać takie miejsca jak Hall of Fame. Wszystko wskazuje na to, że budynek będzie jednak czymś na wzór Esports Performance Center i skupi się na oferowaniu swoich usług również innym organizacjom. O ile sam wkład społeczności w budowę areny nie będzie może szczególnie zminimalizowany, o tyle większość kosztów mają pokryć niezależni inwestorzy.

Fot. Illuminar Gaming

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze