I co tam, niedowiarki? Cloud9 z awansem po szaleńczym rajdzie rewanżowym

I co tam, niedowiarki? Cloud9 z awansem po szaleńczym rajdzie rewanżowym

12.05.2021, 10:56:01

Wszystkie z głównych regionów światowego League of Legends wydostały się z fazy grupowej Mid-Season Invitational. Cloud9 w zaskakujący sposób podniosło się z kolan, do parteru sprowadzając nawet aktualnych mistrzów świata.

Czy reprezentanci LCS zdążą wybudzić się z letargu? pytaliśmy z lekkim niedowierzaniem przed startem rozgrywek w Grupie C. Cloud9 w zmagania weszło bowiem bardzo ospale, punkty tracąc nie tylko w meczu z faworyzowanym DWG KIA, ale również japońskim DetonatioN FocusMe.

Kwestią wcale nieoczywistą stał się więc awans zawodników spod Dziewiątej Chmury do kolejnej fazy MSI. Trzy zespoły mogły pochwalić się przecież tym samym – kiepskim swoją drogą – bilansem, a porażka z Japończykami poddała pod wątpliwość formę Luki “Perkza” Perkovića i jego kompanów.

Gracze Cloud9 w najlepszy z możliwych sposobów utrali jednak nosa nie tylko rywalom, ale wszystkim tym, którzy w zespół z Ameryki nie wierzyli. Otwarcie pojedynków rewanżowych Grupy C rozpoczęli bowiem od prawdziwej sensacji. Po szarpanym, szalonym, pełnym zwrotów akcji meczu ekipa z LCS sprowadziła bowiem do parteru DWG KIA – aktualnych mistrzów świata.

A następnie się nie zatrzymała. Raz jeszcze pokonała Infinity Esports, a także odwdzięczyła się DetonatioN FocusMe pięknym za nadobne. Wobec tego to właśnie formacja spod znaku NA zaliczyła bezbłędny rajd rewanżowy, mimo wszystko nie wyprzedzając jednak DWG KIA. Koreańczycy mimo jednej wpadki w fazie grupowej wygrali bowiem pięć spotkań.

DetonatioN FocusMe oraz Infinity Esports poczuły natomiast gorzki smak porażki. Zarówno organizacja z Kostaryki, jak i klub japoński muszą spakować walizki i szykować się do opuszczenia Reykjaviku. Oba składy podzieliły tym samym los paiN Gaming, ⁠İstanbul Wildcats oraz Unicorns of Love.

W Rumble Stage zobaczymy więc wszystkie z czterech głównych regionów globalnego League of Legends. Koreę reprezentować będzie DWG KIA, honoru Chin bronić będzie Royal Never Give Up, w barwach europejskich zobaczymy MAD Lions, a pod flagą amerykańską wystąpi Cloud9. Grono sześciu zespołów walczących o play-offy uzupełniają ponadto PSG Talon z regionu PCS, a także Pentanet.GG spod znaku OCE.

Faza Rumble rozpocznie się 15 maja i potrwa pięć dni. Podczas drugiego etapu MSI każdy zespół dwukrotnie zmierzy się ze wszystkimi rywalami. Cztery najlepsze formacje awansują następnie do play-offów. Wszystkie mecze transmitowane będą za pośrednictwem kanałów Polsat Games.

Fot. Riot Games
Tagi:
Cloud9 Mid-Season Invitational 2021 MSI
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze