CLEANTmix z symbolicznym mistrzostwem. Piorun uderzył w Esport Tour PRO

08.03.2021, 16:00:16

Niespodziewany bohater cieszył się wczoraj z triumfu w Esport Tour PRO i nagrody głównej w wysokości 15 tysięcy złotych. Niespodziewany, bo kto na zwycięzcę typowałby właśnie CLEANTmix?

Zaskoczenie to tym większe, im bliżej przyjrzymy się liście uczestników zmagań. W gronie formacji pretendujących do zgarnięcia trofeum znajdowali się przecież m.in. reprezentanci Illuminar Gaming, MAD DOG’S PACT czy HONORIS. Co ciekawe – żadna z wyżej wymienionych sekcji nie awansowała do wielkiego finału zmagań.

Żeby tego było mało – Illuminar Gaming i MAD DOG’S PACT nie wystąpiły nawet w fazie pucharowej zawodów, kończąc przygodę już w etapie grupowym. O ile jednak iHG wygrało wyłącznie z Pompa Teamem – i to po dogrywce! – o tyle porażkę PACT zdefiniowała różnica rundowa. Zarówno Tarczyński Protein Team, M1 EDEN, jak i ekipa Dawida „lunAtica” Cieślaka mogły pochwalić się bilansem 2-1. O bilecie do play-offów zadecydował więc bilans zdobytych i straconych oczek.

To właśnie zespoły, które początkowo zwracały na siebie niewielką uwagę, zaczęły nagle rozdawać turniejowe karty. Do pojedynku o złote medale Esport Tour PRO przystąpili bowiem zawodnicy CLEANTmix oraz wyżej wspomnianego M1 EDEN. Gracze z „piorunami na klatach” w półfinale odprawili z kwitkiem popularny „kabanosTeam”, podczas gdy M1 EDEN sprowadziło do parteru HONORIS. Tak, jak w grupach, tak i w play-offach doświadczyliśmy więc kompletnego zduszenia wcześniejszych przypuszczeń.

Tak zapamiętamy zresztą wiosenną odsłonę Esport Tour PRO – jako festiwal niespodzianek i spektakl, w którym underdogi odgrywają główne role. Sama obsada wielkiego finału już zapisała się na kartach rozgrywkowej historii symbolicznie. Pierwsze poważne trofeum w gablocie CLEANTmixu, który zdołał ograć M1 EDEN, dolało tylko oliwy do ognia ekscytacji.

Klasyfikacja końcowa Esport Tour PRO:

  • 1. miejsce – CLEANTmix – 15 tysięcy złotych
  • 2. miejsce – M1 EDEN – 5 tysięcy złotych
  • 3-4. miejsca – Tarczyński Protein Team / HONORIS
  • 5-6. miejsca – Illuminar Gaming / MAD DOG’S PACT
  • 7-8. miejsca – AVEZ Esport / Pompa Team

Za zwycięstwo CLEANTmix zainkasował na swoje konto 15 tysięcy złotych. Do srebrnych medalistów trafiło z koli 5 tysięcy złotych.

Fot. Esport Tour PRO

Tagi:
CLEANTmix Esport Tour Pro M1 Eden
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze